ورزشی

رسمی؛ رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس استعفا داد

به گزارش “آلانه”، رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس یعنی گرگ کلارک روز گذشته در پارلمان این کشور صحبت‌هایی جنجالی انجام داد که انتقادات فراوانی را از او به همراه داشت و باعث شد که حملات فوتبال دوستان و مردم انگلیس به سمت او روانه شود.

 

کلارک بعد از این اظهار نظر عجیب خود به نژادپرستی محکوم شد. انتقاد دیگری که به حرف های رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس مطرح شد درباره تبعیض نژادی بود؛ او همچنین دست به تمسخر فوتبالیست‌های زن کشور انگلیس زد تا همه این ها باعث شود که او ساعاتی پیش از سمت خود استعفا دهد.

 

 

 

 

در همین ارتباط فدراسیون فوتبال انگلیس ساعاتی پیش طی بیانیه‌ای اعلام کرد که گرگ کلارک از سمت خود استعفا داده است و پیتر مک کورمیک فعلا به طور موقت ریاست اتحادیه فوتبال این کشور را برعهده خواهد گرفت. از طرف دیگر خود کلارک نیز با انتشار بیانیه ای اعتراف کرد که به خاطر انجام صحبت های جنجالی خود مجبور به استعفا بوده است.

 

بیانیه فوتبال انگلیس در این باره: ” ما تایید می‌کنیم که گرگ کلارک از سمت خود به عنوان رئیس ما استعفا داده است. هیئت مدیره بدون تعلل پیتر مک‌کورمیک را به عنوان رئیس موقت انتخاب می کند و پروسه انتخاب و انتصاب رئیس جدید نیز آغاز خواهد شد.”

 

همچنین در بیانیه خود گرگ کلارک نیز به این شرح است: ” کلمات غیر قابل قبول من در پارلمان برای ورزش ما مضر بود و همین طور برای افرادی که به عنوان تماشاگر، بازیکن، داور و کادر اداری در این ورزش هستند. به این ترتیب تنها راهی که داشتم استعفا بود.

 

من عمیقا ناراحت هستم که کلمات توهین‌آمیزی نسبت به بخش‌هایی از جامعه فوتبال به زبان آوردم و همین طور افراد در تلاشی که در این رشته فعالیت می‌کنند. من با عنوان یک عاشق فوتبال باید منافع این ورزش را بر هر چیزی مقدم می دانستم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا