ورزشی

ترکیب تیم ملی را شما انتخاب کنید(نظرسنجی)

پنل اس ام اس هیرو

 

به گزارش “آلانه”، ملی پوشان فوتبال ایران در حالی ساعت ۲۰:۳۰ فردا شب در سارایوو به مصاف تیم ملی بوسنی و هرزگوین می‌روند و دومین دیدار تدارکاتی را با هدایت دراگان اسکوچیچ انجام می‌دهند که ترکیب تیم ایران در این مسابقه نسبت به بازی اخیرشان مقابل ازبکستان احتمالا تغییرات چشمگیری خواهد داشت.

 

فهرست تیم ملی ایران برای بازی مقابل بوسنی را محمدرشید مظاهری، امیر عابدزاده، سید پیام نیازمند، میلاد محمدی، عارف غلامی، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، مرتضی پورعلی‌گنجی، سید مجید حسینی، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، اکبر ایمانی، علی قلی‌زاده، وحید امیری، احمد نوراللهی، امید نورافکن، سیامک نعمتی، علی کریمی، کریم انصاری‌فرد، مهدی قایدی و کاوه رضایی تشکیل می‌دهند و اسکوچیچ باید از بین این ۲۳ نفر، ترکیب دومین مسابقه تدارکاتی تیمش را انتخاب کند.

 

* دروازه‌بان؛ یکی از این ۳ نفر

 

تیم ملی ایران که پس از حضور دراگان اسکوچیچ دیگر علیرضا بیرانوند را در اردوها نداشته، در دیدار اخیرش مقابل ازبکستان با پیام نیازمند به میدان رفت ولی این احتمال وجود دارد که سرمریب کروات تیم ملی برای محک بیشتر شاگردانش، از امیر عابدزاده یا رشید مظاهری در این مسابقه بهره ببرد که احتمال بازی عابدزاده بیشتر است چراکه او در ماریتیمو شرایط خوبی داشته و در شرایط بازی است.

 

* ۵ گزینه و ۲ انتخاب برای دفاع میانی

 

محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، مرتضی پورعلی‌گنجی و سید مجید حسینی ۴ مدافع حاضر در اردوی تیم ملی ایران هستند که اسکوچیچ در فهرست جدیدش پورعلی‌گنجی، مدافع شنزن چین را هم دعوت کرده و شاید بخواهد به این بازیکن ثابت در دوران کارلوس کی‌روش مقابل بوسنی هم بازی بدهد. البته هماهنگی قبلی بین کنعانی‌زادگان و خلیل‌زاده در پرسپولیس که موجب شد در دیدار مقابل ازبکستان هم این دو بازیکن برای تیم ملی به میدان بروند هم شاید احتمال تغییر را پایین بیاورد ولی اسکوچیچ در حال حاضر مشغول بررسی شرایط شاگردانش است و بعید نیست در دفاع میانی حداقل یک جابه‌جایی داشته باشد. ضمن اینکه سید مجید حسینی، مدافع ترابزون اسپور نیز که تنها لژیونر ایرانی شاغل در سوپر لیگ ترکیه محسوب می‌شود هم در لیست حضور دارد که همواره در تیم ملی بازی‌های خوبی به نمایش گذاشته است.عارف غلامی، مدافع جوان و با انگیزه استقلال دیگر گزینه‌ای است که می‌تواند در تاکتیک اسکوچیچ جایی داشته باشد

 

* مدافع راست؛ یکی از قبل ماند و یک نفر اضافه شد

 

اسکوچیچ مثل اردوی قبل از صادق محرمی و مجتبی نجاریان برای دیدار تدارکاتی تیم ملی دعوت کرد که تست مثبت کرونای مجتبی نجاریان موجب شد تا مهدی شیری، مدافع پرسپولیس جانشین او شود. در این شرایط سرمربی کروات تیم ملی دو گزینه‌ی محرمی و شیری را مقابل بوسنی در اختیار دارد و می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. محرمی در بازی با ازبکستان به میدان رفت و نمایش خوبی داشت و از سوی دیگر شیری نیز امیدوار است سرمربی کروات تیم ملی به او شانس خودنمایی بدهد تا بتواند توانایی‌هایش را اثبات کند.

 

* مدافع چپ تیم ملی از حالا مشخص است؟

 

میلاد محمدی در بهترین شرایط باشگاهی‌اش اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارد؛ او در دیدارهای اخیر خنت بلژیک سه پاس گل داده و نقش موثری در نتیجه‌گیری تیمش داشته و با توجه به اینکه رقیب سرسختی در تیم ایران ندارد، احتمالا مثل دیدار با ازبکستان، مقابل بوسنی و هرزگوین هم به میدان برود. البته باید یادآور شد که احسان حاج‌صفی هم توانایی بازی در پست دفاع چپ را دارد ولی با توجه به اینکه کاپیتان تیم ملی طی دو سال اخیر بیشتر در پست هافبک دفاعی یا وینگر به میدان رفته، برابر بوسنی هم در این بخش به کار گرفته شود. ضمنا امید نورافکن هم شرایطی مشابه حاج‌صفی دارد که می‌تواند در دفاع چپ و هافبک دفاعی بازی کند.

 

* سخت‌ترین انتخاب برای هافبک دفاعی

 

دست اسکوچیچ برای انتخاب هافبک دفاعی در دیدار با بوسنی بیشتر از هر پست دیگری باز است؛ او در حال حاضر احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علی کریمی، امید نورافکن و اکبر ایمانی را در این پست دراختیار دارد که همین مسئله موجب می‌شود او احتمالا به جای سیستم ۲-۴-۴ لوزی، از سیستم دو هافبک دفاعی و دو وینگر بهره ببرد.

احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی و بازیکن مطمئن و کم‌اشتباهی است، سعید عزت‌اللهی در وایله دانمارک عالی کار کرده، احمد نوراللهی قلب پرسپولیس در میانه زمین است، علی کریمی پس از دوران درخشان در استقلال به قطر رفته، امید نورافکن در سپاهان بازی‌های خوبی ارائه داده و اکبر ایمانی هم این شانس را به دست آورده تا دوباره در فهرست تیم ملی قرار بگیرد و خودش را به اسکوچیچ نشان دهد. در این شرایط احتمالا اسکوچیچ از بین این ۶ نفر دو هافبک دفاعی را انتخاب خواهد کرد.

 

* وینگرهای راست و چپ؛ سرحال‌ترین بازیکنان

 

علی قلی‌زاده و وحید امیری، دو بازیکنی بودند که در جدال تدارکاتی با ازبکستان به میدان رفتند و نمایش خوبی داشتند؛ قلی‌زاده با دریبل‌ها، حرکات تکنیکی، پاس‌ها و خلق موقعیت‌های خطرناک و دادن یک پاس گل بدون تردید یکی از بهترین ستاره‌های زمین بود و امیری نیز با دوندگی بالا مثل همیشه قابل اعتماد نشان داد.

 

علاوه بر این دو نفر، اسکوچیچ مقابل بوسنی سیامک نعمتی را هم در فهرست دارد که می‌تواند از این بازیکن دونده و تکنیکی پرسپولیس بازی بگیرد و همچنین شاید حاج‌صفی را یک خط به جلو بیاورد و در این بخش استفاده کند. البته مهدی قایدی نیز که در استقلال بیشتر به‌عنوان مهاجم بازی کرده، گزینه دیگری است که اسکوچیچ می‌تواند او را در پست وینگر چپ قرار دهد.

 

* جای سردار و طارمی را بگیرید!

 

تیم ملی با دو گل سردار آزمون و مهدی طارمی توانست ازبکستان را شکست دهد ولی در اردوی جدید ایران خبری از این دو ستاره خط حمله نیست و دراگان اسکوچیچ در حال حاضر کریم انصاری‌فرد، مهدی قایدی و کاوه رضایی را در اختیار دارد که هر کدام تقریبا شانس یکسانی برای بازی مقابل بوسنی و هرزگوین دارند.

 

کریم انصاری‌فرد پس از آنکه جایگاه ثابت خود را در آ. ا. ک آتن به دست آورده و برای این تیم گلزنی می‌کند، به فهرست تیم ملی بازگشته و شاید مقابل بوسنی هم بازی کند؛ مهدی قایدی در استقلال فوق‌العاده کار می‌کند و احتمال دارد برخلاف دیدار با ازبکستان که به‌عنوان یار جانشین به میدان رفت، این بار در جمع ۱۱ بازیکن اصلی دیده شود. کاوه رضایی هم با نمایش زهردار خود در خط حمله شارلروا بلژیک و ۵ گلی که در این فصل به ثمر رسانده، امیدوار به توجه اسکوچیچ است تا بتواند خودنمایی کند و پای ثابت اردوها و ترکیب مسابقات بعدی هم باشد.

 

شما مخاطبان و همراهان «آلانه» می‌توانید با شرکت در نظرسنجی، ترکیب ایده‌آل تیم ملی ایران در دیدار مقابل بوسنی و هرزگوین را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا