ورزشی

ایران – بوسنی؛ احسان و کریم تنها بازمانده ها!

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1718673/34

زمان: 21:07  
1399/08/21

بازدید: 13,897

ایران و بوسنی در حالی فردا با هم دیدار می کنند که آخرین بار در آخرین بازی مرحله گروهی جام جهانی 2014 به مصاف هم رفتند و در نهایت بوسنی توانست ایران را سه بر یک شکست دهد.

به گزارش “آلانه”، نکته قابل توجه اینکه با نگاهی به بازیکنان فیکس و ذخیره نیمکت تیم ملی ایران می توان مشاهده نمود که نسل تیم ملی به طور کامل تغییر کرده است. در آن بازی ایران با ترکیب حقیقی، حسینی، منتظری، پولادی، صادقی، حاج صفی، نکونام، تیموریان، شجاعی، قوچان نژاد و اشکان دژاگه به بازی رفت و رحمان احمدی، داوری، ماهینی، حدادی فر، بیت آشور، رضا حقیقی، رحمانی، آل نعمه، بیک زاده، حیدری، جهانبخش، کریم انصاری فرد هم روی نیمکت بودند. اما حالا با نگاه به لیست کنونی می بینیم فقط احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد باز مانده این فهرست هستند و نسل تیم ملی به طور کلی تغییر کرده است.

 

شاید 6 سال بهانه قانع کننده ای برای این همه تغییر در لیست تیم ملی باشد؛ به خصوص در آن برهه از زمان، خیلی از بازیکنانی که در اردوی تیم ملی حضور داشتند سال های پایانی دوران بازیگری را سپری می کردند. البته از ترکیب اولیه تیم ملی در بازی با بوسنی تنها سه بازیکن با فوتبال خداحافظی کرده اند. صادقی و همین طور جواد نکونام و آندو که این دو در پست هافبک دفاعی به میدان می رفتند. مابقی بازیکنانی که در ترکیب اولیه تیم ملی بودند هم اکنون مشغول بازی در تیم های باشگاهی هستند.

 

بعد از نمایش خوبی که تیم ملی در برابر نیجریه و در ادامه در برابر آرژانتین داشت تصور می شد در مصاف با بوسنی به سه امتیاز بازی دست یابد و شانس صعود به مرحله گروهی را پیدا کند؛ اما گویی همه توان تیم ملی صرف بازی با نیجریه و آرژانتین شده بود و در این بازی صلابت دو دیدار قبلی را نداشت و با نتیجه 3 بر یک باخت تا با تنها امتیازی که در برابر نیجریه به دست آورده بود با جام جهانی خداحافظی کند. هر چند ضد حملات تیم ملی در بازی با آرژانتین که حتی می توانست پیروزی را برای تیم ملی به ارمغان بیاورد تا مدت ها بعد از جام جهانی مورد بحث بود. پنالتی که روی اشکان دژاگه گرفته نشد و ضربه مسی که کار تیم ملی را تمام کرد.

 

اینبار مصاف ایران – بوسنی دوستانه است و در راستای آماده سازی برای صعود به جام جهانی انجام می شود. مسابقه ای که پیروزی در آن می تواند روحیه تیم ملی را برای بازی های باقی مانده مقدماتی جام جهانی بالا ببرد. به طور حتم فردا تیم ملی با اشتیاقی که از اسکوچیچ از خود نشان می دهد برای برد بازی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا