سیاسی

انتخابات پُستی با قانون اساسی ما مغایر است

پنل اس ام اس هیرو

انتخابات پستی با قانون اساسی ما مغایر استحمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مزایای الکترونیکی شدن انتخابات گفت: عمده‌ترین مزایای الکترونیکی شدن انتخابات عدم دخالت در نتیجه، جمع بندی و همچنین سرعت عمل در ارائه نتیجه انتخابات است که با الکترونیکی شدن انتخابات می‌توان به آن دست یافت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: پس سرعت و عدم اشتباه محاسبات دستی از مزایای این امر محسوب می‌شود و می‌تواند به سلامت انتخابات هم کمک کرده و از دخل و تصرف افراد و تخلف در آن هم جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید


ترقی همچنین درباره مزایای پستی شدن انتخابات هم گفت: اولا انتخابات پستی در یک روز امکان پذیر نیست، زیرا خلاف قانون اساسی ماست و در قانون اساسی ما انتخابات در یک روز باید برگزار شود؛ در حالی که انتخابات پستی به زمانی چند روزه نیازمند است و مثل آمریکا از مدتی قبل شروع شده و سپس از طریق پست به مرکز منتقل می‌شود.

تحلیلگر سیاسی اصولگرا خاطر نشان کرد: معتقدم که این موضوع با قانون اساسی ما مغایرت دارد و در عین حال از جمله راه‌هایی است که می‌توان در شرایط کرونا و ضرورت حفظ فاصله اجتماعی و عدم حضور مردم در کنار یکدیگر از آن استفاده کرد؛ از همین رو می‌توان با تغییراتی آن را با قانون اساسی تطبیق داد و از آن بهره برد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا