سیاسی

انتخابات پُستی با قانون اساسی ما مغایر است

انتخابات پستی با قانون اساسی ما مغایر استحمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مزایای الکترونیکی شدن انتخابات گفت: عمده‌ترین مزایای الکترونیکی شدن انتخابات عدم دخالت در نتیجه، جمع بندی و همچنین سرعت عمل در ارائه نتیجه انتخابات است که با الکترونیکی شدن انتخابات می‌توان به آن دست یافت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: پس سرعت و عدم اشتباه محاسبات دستی از مزایای این امر محسوب می‌شود و می‌تواند به سلامت انتخابات هم کمک کرده و از دخل و تصرف افراد و تخلف در آن هم جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید


ترقی همچنین درباره مزایای پستی شدن انتخابات هم گفت: اولا انتخابات پستی در یک روز امکان پذیر نیست، زیرا خلاف قانون اساسی ماست و در قانون اساسی ما انتخابات در یک روز باید برگزار شود؛ در حالی که انتخابات پستی به زمانی چند روزه نیازمند است و مثل آمریکا از مدتی قبل شروع شده و سپس از طریق پست به مرکز منتقل می‌شود.

تحلیلگر سیاسی اصولگرا خاطر نشان کرد: معتقدم که این موضوع با قانون اساسی ما مغایرت دارد و در عین حال از جمله راه‌هایی است که می‌توان در شرایط کرونا و ضرورت حفظ فاصله اجتماعی و عدم حضور مردم در کنار یکدیگر از آن استفاده کرد؛ از همین رو می‌توان با تغییراتی آن را با قانون اساسی تطبیق داد و از آن بهره برد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا