سیاسی

٣٨ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه احداث شده است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه،  سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات انجام شده در خصوص بازسازی و نوسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اظهار کرد: از تعداد ۴۱ هزار و ١۵٨ واحد مسکونی تخریبی ۳۸ هزار و ۷۴۴ واحد احداث و به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی ۲۴۱۴ واحد باقیمانده نیز در حال ساخت با پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد است.

وی در ادامه افزود: همچنین تمامی واحد‌های تعمیری مشتمل بر ۶۷ هزار و ۵۴۸ واحد اتمام و به بهره برداری رسیده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در حوزه بازسازی واحد‌های دامی در مناطق زلزله‌زده تعداد ۱۲ هزار و ۹۵۲ واحد نوسازی تکمیل و بهره‌برداری رسیده است، اضافه کرد: تعداد ۹ هزار و ٧۵١ واحد صنفی، صنعتی و خدماتی در مناطق آسیب‌دیده تکمیل گردیده اند.

سامانی با بیان اینکه در هزارمین روز از زلزله آبان ماه ۹۶ نیز هزار کلاس درس به بهره‌برداری رسید، گفت: از تعداد ۲۴۷ واحد بهداشتی و خدمات درمانی آسیب دیده نیز ۲۴۰ واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور یادآور شد: در فرآیند بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده تعداد ۱۱ هزار نفر در قالب ۵۴۰ پیمانکار مشغول فعالیت بوده و ۲۲۰ مهندس ناظر نیز مسئولیت نظارت بر فرآیند ساخت و ساز‌ها را برعهده داشته است.

سامانی تاکید کرد: پدیده مهاجرت معکوس به روستا‌های مناطق آسیب‌دیده نیز همزمان با انجام اقدامات بازسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی و زیرساخت‌ها شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشور شخصاً از زمان وقوع زلزله تاکنون مدیریت و به سرانجام رسیدن مسائل مربوط بازسازی زلزله کرمانشاه را مورد تاکید و نظارت قرار دادند، تصریح کرد: در شهر‌ها و روستا‌های مناطق زلزله‌زده کاملاً زندگی به حالت عادی بازگشته و کسب و کار رونق دارد

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: در همین ارتباط نیز درخواست کرده ایم که با توجه به شرایط سخت اقتصادی زلزله‌زدگان و با توجه به پیگیری‌های متعدد از طریق بانک مرکزی و وزارت صنعت معدن و تجارت و … یک سال دیگر پرداخت تسهیلات مربوطه امهال شود که امیدواریم با دستور ریاست محترم جمهوری این موضوع منجر به نتیجه شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا