سیاسی

دیوان محاسبات بازوی نظارتی بر ارکان دولت است

پنل اس ام اس هیرو

دیوان محاسبات بازوی نظارتی بر ارکان دولت استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت‌الاسلام صادق رحیمی حاکم شرع جدید دیوان محاسبات کشور با اشاره به تأکید‌ات رهبر انقلاب گفت: ایشان به جدیت به جایگاه دیوان محاسبات در کشور تصریح داشتند که ابزار قوی در دست مجلس است.

او ادامه داد: دیوان محاسبات به تنظیم موتور اقتصادی دولت به معنای حاکمیت در بخش درآمد‌ها و هزینه‌ها می‌پردازد. این نهاد بازوی نظارتی بر ارکان دولت است و جایگاه رفیعی دارد.

حاکم شرع دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: این نهاد باید آنچنان قوی عمل کند که از وقوع تخلف جلوگیری کند. در دیداری که با رئیس قوه قضاییه داشتم تصریح شد که باید در محل تخلف و تضییع حقوق وارد شد.

حجت‌الاسلام رحیمی با بیان اینکه در برخی تخلفات جزئی که تضییع حقوق بیت‌المال صورت نگرفته است، می‌توان تذکر داد، بیان کرد: برخی مدیران اطلاعات لازم از مسائل حقوقی و تخلفات را ندارند. پیشنهاد می‌کنم که رئیس دیوان محاسبات در این زمینه آسیب‌شناسی کند تا جهل از احکام و تخلفات موجب مشکلات نشود. اگرچه جهل مدیر رافع مسئولیت نیست.

حاکم شرع دیوان محاسبات کشور گفت: در بیش از ۲۰ سال حضورم در زمینه قضایی و حقوقی تا به حال هیچ تصمیمی را با ظن، گمان و شک نگرفته‌ام و از صدور هیچ حکمی پشیمان نیستم، زیرا حجت شرعی داشتم. رویه بنده در این دیوان هم، چنین خواهد بود و با مشورت، بررسی و تحقیق تصمیم خواهم گرفت.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا