سیاسی

تامین پروتئین کشور توسط دام داخلی انجام می‌گیرد

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، سردار علی مویدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در یکصد و سی و یکمین جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل وزارت کشور بیان کرد: در این جلسه درباره موضوعات دام بحث شد؛ اکنون حدود ۷۰میلیون دام در کشور داریم که در سراسر کشور پخش شد و به‌عنوان سرمایه ملی تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: ما در سال ۹۷ یک میلیون دلار گوشت وارد کشور کردیم؛ اما در سال ۹۸ نصف این میزان گوشت وارد کشور شد و در سال ۹۹ حدود یک سوم؛ یعنی تامین پروتئین در کشور به جایگاهی رسیده که با تکیه بر دام‌های داخلی توانسته‌ایم نیاز گوشت کشور را تامین کنیم.

مویدی افزود: اقدامات صورت گرفته در جهت نگهداری دام و خودکفایی موضوع مهمی است و ما در نقطه‌ای هستیم که قاچاق دام توسط قاچاقچیان برای ما قابل قبول نیست.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه که در جهت نگهداری، صیانت و حفاظت سرمایه مردم انجام می‌شود، باید به آن توجه خاصی شود.

مویدی درباره  رمزارز‌ها گفت: ما امروز برای این موضوع  تعیین تکلیف کردیم و قرار شد هفته آینده آن‌هایی که دارای پرونده بودند و در این زمینه فعالیت داشتند، همچون افرادی که مجوز رسمی دارند برایشان کار رسمی صورت بگیرد و پرونده دار‌ها تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: امسال حدود ۶۰ هزار دام قاچاق کشف شد که این آمار در مقابل با ۷۰میلیون دام در کشور عدد ناچیزیست. خوشبختانه تا امروز دستگاه‌های متولی با تلاش مضاعف ما را به خودکفایی رساندند و در جلوگیری از ورود گوشت به کشور تلاش کردند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا