سیاسی

برگزاری انتخابات الکترونیک در ۱۰ هزار شعبه رأی‌گیری امکانپذیر است

پنل اس ام اس هیرو

حدادی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه خبر داد؛

برگزاری انتخابات الکترونیک در ۱۰ هزار شعبه رأی‌گیری امکانپذیر استعلی حدادی، سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، از جلسه دیروز اعضای کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با مسئولان وزرات کشور به منظور الکترونیکی شدن انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های سال آینده خبر داد.

وی افزود: ما برای الکترونیکی شدن انتخابات سال ۱۴۰۰ به سخت افزار و صندوق‌های رأی‌گیری الکترونیکی نیازمندیم و این در حالی است که وزارت کشور امکانات لازم را برای تمام شعب رأی‌گیری کشور در اختیار ندارد و باید این تجهیزات خریداری شود.

حدادی تصریح کرد: توانمندی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک حدود ۱۰ هزار شعب و به عبارتی در چهار کلان‌شهر کشور است.

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس بیان کرد: در دوره گذشته انتخابات شورا‌های تعدادی از شهر‌های کوچک به صورت الکترونیک برگزار شده است، بنابراین ایرادی در ریل گذاری و قانون‌گذاری برای برگزاری انتخابات به این شیوه وجود ندارد.

حدادی ادامه داد: مجوز نهایی برای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیک باید توسط شورای نگهبان صادر شود و بعد از آن باید تجهیزات برگزاری این انتخابات فراهم شود.

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس گفت: برگزاری جلسه با شورای نگهبان و اخذ مجوز لازم برای برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی بر عهده وزارت کشور بوده و این امر از حیطه وظایف مجلس خارج است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا