ورزشی

اسکوچیچ دلتنگ استاد بزرگ فوتبال بوسنی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1718405/1

زمان: 12:46  
1399/08/20

بازدید: 5,936

دراگان اسکوچیچ خود را پیرو ایویتسا اوسیم می‌داند.مربی بزرگ سابق تیم ملی یوگسلاوی که مدتی هم هدایت ژآپن را بر عهده داشت .

به گزارش “آلانه”، سرمربی تیم ملی ایران در آستانه این دیدار با یک سایت بوسنیایی صحبت کرده و از همه چیز گفته. از سابقه خودش تا دلبستگی به سب کار اوسیم.

او می‌گوید: ایران کشوری بسیار مهمان‌نواز است.   هرکسی که فقط یک روز در ایران حاضر باشد، بدون شک این حرف را می‌زند.ایران در کنار ژاپن بهترین تیم‌های آسیا هستند. رده‌بندی فیفا این ادعا را تایید می‌کند. فوتبال ایران هر سال پیشرفت می‌کند و باعث افتخارم است که هدایت این تیم را برعهده دارم.

 

اسکوچیچ درباره مدرسه فوتبال رییکا کرواسی گفت: از چندین دهه گذشته باشگاه رییکا مدرسه فوتبال مشهوری داشته است. من هم پرورش‌یافته این مدرسه هستم و در کنار بازیکنان مشهوری بازی کردم.اولین بازیکن کرواسی بودم که به لیگ اسپانیا رفتم و به لاس پالماس ملحق شدم. اگرچه فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم ولی در نهایت به دسته پایین سقوط کردیم.

سرمربی ایران درباره آغاز کار مربیگری با تیم شهر زادگاهش گفت: در ابتدا با «الویس سکوریا» کار مربیگری را آغاز کردم. در ادامه در کشورهای کویت، ایران، عربستان، کرواسی و اسلوونی مربیگری کردم. در ابتدای مربیگری‌ام فلسفه «ایویتسا اوسیم» اسطوره یوگسلاوی را دنبال کردم. به عنوان یک مربی مبتدی شیوه او را تقلید کردم. دوست دارم  با اوسیم در دیدار با بوسنی ملاقات داشته باشم البته می‌دانم او وضعیت جسمانی خوبی ندارد که برای او آرزوی سلامتی می‌کنم.

 

اسکوچیچ درباره تیم ملی بوسنی گفت: نیاز نیست درباره بازیکنان بزرگی چون «ادین ژکو» و «میرالم پیانیچ» حرف بزنم چون بازیکنانی جهانی هستند. همیشه تیم ملی بوسنی بازیکنانی در سطح اول جهان داشته و خواهد داشت. آرزو می‌کنم تیم ملی بوسنی در تمام بازی‌های پیش‌رو برنده باشد به غیر از بازی با ایران.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا