سیاسی

دولت باید توجه خود را به اقتصاد و فرهنگ معطوف کند

پنل اس ام اس هیرو

دولت باید توجه خود را به اقتصاد و فرهنگ معطوف کندبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در اعلام مواضع هفتگی این حزب با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: انتخابات آمریکا و رویداد‌هایی که در آن رخ داد نشانه افول نظام لیبرال دموکراسی کاپیتالیستی است که در اروپا هم تاثیرات خود را در فرانسه و سایر کشور‌های اروپایی نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در این انتخابات دو رقیب از دو حزب آمریکا، به جای ارائه برنامه‌های خود، مفاسد و زشت کاری‌های یکدیگر را افشا کردند از قبیل دروغگو، سیاستمدار فاسد، جدا کننده کودکان بی‌گناه از پدر و مادر‌های مهاجرشان، ناتوان، خفت آور، رشوه گیر، خلافکار، مجرم و انواع تهمت‌ها و اهانت‌ها را به یکدیگر نسبت دادند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: هر دو به تقلب در انتخابات تاکید کردند، در حالی که می‌دانستند بالاخره یکی از این دو نامزد رای می‌آورد و چهار سال باید آمریکا را در داخل و صحنه‌های بین‌المللی اداره کند. ولی برای هر یک مقام و منافع خود و همراهان مطرح بود و منافع ملی آمریکا جایی نداشت.

بادامچیان اضافه کرد: این حاصل نظام مادی گرایی غربی، لیبرالیسم و سرمایه داری آمریکایی – اروپایی است که در آمریکا و فرانسه بیشترین نمود انحطاط و فروپاشی را نشان می‌دهد و مردم را به خیابان‌ها آورده است.

وی تصریح کرد: تظاهرات، درگیری و هرج و مرج نتیجه همین نظام به دور از معنویت است که در آمریکا آن طور سیاه پوستان را بی رحمانه می‌کشد و در فرانسه به پیامبر اسلام اهانت می‌کند و مردم را سرکوب می‌کند.

وی گفت: آشکار شدن ماهیت واقعی لیبرال سرمایه‌داری غرب و رسوایی سازمان‌های ساخته غربی‌ها برای مردم جهان در رویداد‌های گوناگون که حتی سازمان ملل عربستان کودکش متجاوز را به خاطر دریافت پول تبرئه می‌کند و نیز این مناظرات انتخاباتی آمریکایی‌ها، خط غرب گرایی و غرب زدگی را به پایان نزدیک کرده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: حالا پلیس و گارد ملی ارتش آمریکا در سرکوب مردم این کشور فعالند و مردم علیه آن‌ها شعار می‌دهند.

بادامچیان با اشاره به اینکه هنوز تعداد معدودی در ایران توهم دارند که بایدن رییس جمهور باشد به این‌ها گوشه چشمی خواهد داشت گفت: کسی که در آمریکا با مردم خودش این گونه رفتار می‌کند، با اینان که بدتر خواهد کرد؛ بچه‌ای که با مادرش جدال می‌کند با دایه و زن همسایه رفتار بدتری خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ممکن است رئیس جمهور آینده آمریکا در سیاست‌های نسبت به ایران و جهان تغییراتی بدهد، اما این در رابطه با منافع ایران نیست بلکه در راستای منافع آمریکا و حفظ احتمالی غرب زده‌ها در ایران است و شاید هم بحران همه جانبه آمریکا، دولت بعدی آن کشور را به تغییر بسیاری از سیاست‌های قبلی مجبور نماید. وی تصریح کرد: ایران اسلامی باید با رهبری هوشمند، اندیشمند، مدبر و مدیر خود مسیر منافع ارزشی و مصالح ملی خود را ترسیم و مدیریت نماید که ان شاالله خواهد کرد.

وی گفت: شاید هم جاهلیت مدرن در آمریکا شدت یابد که در این صورت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان باید با تدبیر و عقلانیت، برای وحشی‌گری آمریکایی‌ها چاره اندیشی کنند تا انحطاط شدید مدنی، سیاسی و اخلاقی، نابودی محتوم را برای سلطه‌گران آمریکایی رقم بزند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از دولت و رئیس‌جمهور خواست که در این موقعیت بحرانی آمریکا و اروپا، سیاست‌های متناسب با این دوران را با استفاده از نظرات دلسوزان و در راستای عزت، حکمت و مصلحت تنظیم نماید.

بادامچیان با درخواست از دولت برای حل مشکلات و گرانی‌ها گفت: دولت با ملت همراهی کند تا در سه مقوله اقتصاد، فرهنگ و امنیت همه جانبه، همدلانه با هم کار کنند.

وی اظهار کرد: در امنیت نظامی و دفاعی بحمدالله اقتدار و توانایی نظامی دفاعی ایران آنچنان است که دشمن جرأت تجاوز نظامی ندارد.

بادامچیان تاکید کرد: دولت باید توجه خود را به اقتصاد و فرهنگ معطوف کند و بیشتر در این دو بخش سرمایه‌گذاری کند.

وی تصریح کرد: همانطور که در هماهنگی این مدت کوتاه بین بخش‌های مختلف دولت از جمله بانک مرکزی، وزارتخانه‌های صمت و اقتصاد و دارایی و نیز گمرک روی کاهش قیمت‌ها و قیمت ارز تاثیر خود را داشته است، این دلیل آشکاری بر این است که کلید حل مشکلات در خارج نیست و در داخل است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو درباره تحولات قره‌باغ اظهار داشت: راه حل در جنگ نیست بلکه در رعایت اصول بین‌المللی و حقوق ملت‌ها و کشورهاست.

وی ادامه داد:، ولی امر مسلمین به طور شفاف راه‌حل‌های درگیری در قره باغ را ارائه فرمودند؛ اول اینکه مناطق اشغال شده به صاحبان آن برگردانده شود و قره باغ به آذربایجان داده شود. دوم حقوق مردم ارمنی در این سرزمین‌ها رعایت شده و امنیت کامل برای همه برقرار گردد. سوم مرز‌های بین‌المللی از تجاوز و تعدی مصون بماند و چهارم دخالت دولت‌هایی که تروریست‌ها را به منطقه آورده قطع شود تا آرامش منطقه حفظ گردد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ایران خیرخواه همه کشور‌های منطقه است و اگر طرح ایران برای حل مسئله قره‌باغ پذیرفته شود، ان شاالله مشکلات حل می‌شود و بحران فرو می‌نشیند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا