ورزشی

تولید واکسن کرونا؛ پایان کابوس برای فوتبال؟

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1718293/42

زمان: 16:45  
1399/08/19

بازدید: 18,882

‌تولید واکسن کرونا می تواند پایانی بر این فصل جیب و متفاوت فوتبال باشد.

به گزارش “آلانه”، شرکت داروسازی فایزر مدعی شد واکسن کرونایی تولید کرده که در بیش از نود درصد موارد از انتقال ویروس کرونا پیشگیری کرده و این خبر را می توان به منزله پایان کابوس چند ماهه بشریت قلمداد کرد. به نظر می رسد این واکسن قادر است مصونیت از ابتلا را 28 روز بعد از اولین تزریق و هفت روز بعد از دومین تزریق در انسان ایجاد کند. البته شرکت فایرز مدعی شد این داور با همکاری شرکت آلمان بایون تک ساخته شده و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

 

 

این خبر را می توان به مثابه پایان روزهای تلخ و متفاوت فوتبال در ماه های اخیر دانست. از اواخر سال گذشته شمسی بود که در ایران و سراسر جهان اجازه حضور هواداران در استادیوم ها داده نمی شد و بسیاری از مسابقات مهم از جمله لیگ قهرمانان اروپا نیز تحت تاثیر این بیماری به شکلی متفاوت برگزار شد.

 

همچنین رقابت های المپیک 2020 توکیو و جام ملت های اروپا نیز به علت شیوع این بیماری یک سال به وقفه افتاد و حالا تولید واکس کرونا می تواند ورزش دوستان در سراسر جهان را به بازگشت شرایط به اوضاع عادی امیدوار سازد. البته هنوز این خبر به صورت قطعی از سوی سازمان جهانی بهداشت تایید نشده، اما همین نیز بارقه های امیدی در دل هواداران فوتبال و دیگر ورزش ها ایجاد کرده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا