سیاسی

تلاش مجمع نمایندگان استان تهران برای رفع حاشیه‌نشینی از پایتخت

پنل اس ام اس هیرو

خضریان در گفت‌وگو با باشگاه آلانه خبر داد؛

تلاش مجمع نمایندگان استان تهران برای رفع حاشیه‌نشینی از پایتختعلی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، از بازدید اعضای این مجمع از کارخانه سیمان تهران برای رفع مشکلات تولیدی و زیست محیطی آن خبر داد و گفت: ‌تلاش داریم حاشیه‌‌نشینی‌های کلانشهر تهران ر ا ساماندهی کنیم.

علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم درباره بازدید اعضای این مجمع از کارخانه سیمان تهران اظهار کرد:‌ نمایندگان استان تهران در مجلس بنا دارند تا مشکلات تولیدی، زیست محیطی و حاشیه‌نشینی‌های پایتخت را بررسی کرده و برای برون رفت از آن با کمک مسئولین استانی و ملی راه حل پیدا کنند.

وی افزود: در بازدیدی که از کارخانه سیمان تهران انجام دادیم متوجه شدیم این کارخانه نیمی از سیمان مورد نیاز تهران را تأمین می‌کند و صادرات قابل توجهی هم به کشورهای منطقه دارد؛ ولی بایستی با استفاده از دیپلماسی اقتصادی مشکلات واحدهای تولیدی در استان تهران را رفع کنیم.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم در حوزه محیط زیست مربوط به کارخانه سیمان است، اما سیمان تهران توانسته با همراهی سازمان محیط زیست و چک آنلاین خط‌های تولیدی این دغدغه‌ها را رفع کند، اما برخی مشکلات همچنان در این حوزه وجود دارد که باید با همراهی مسئولان و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی مدیران این کارخانه نقش‌آفرینی کنند.

خضریان با اشاره به بازدید اعضای مجمع نمایندگان تهران در مجلس از حاشیه‌های شهر تهران و روستاهای پیرامون آن خاطرنشان کرد: متأسفانه در این مناطق همچنان شاهد محرومیت هستیم که بخشی ناشی از مهاجرت از روستاها و مناطق دور افتاده به حاشیه تهران است و نیازمند ساماندهی جدی است.

وی افزود: متأسفانه در حاشیه های تهران زیرساخت‌های زندگی شهری وجود ندارد و خانوارها از حداقل امکانات روستایی نیز بی‌بهره‌ هستند، ضمن اینکه مشکلات زیادی در حوزه‌های سلامت، آموزش، بهداشت و خدمات‌رسانی دارند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس گفت: تیمی از سازمان‌های مردم‌نهاد و افراد فعال در حوزه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی تشکیل داده‌ایم تا با استفاده از ظرفیت بالای استانداری، فرمانداری و مسئولین ملی و محلی مشکلات حاشیه‌نشینی در کلانشهر تهران را رفع کنیم.

خضریان تأکید کرد: با همکاری دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان مقرر شد برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای رفع حاشیه‌نشینی در تهران داشته باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا