ورزشی

بررسی مرگ دلخراش داور جوان در شهرکرد 

پنل اس ام اس هیرو

 

به گزارش “آلانه”، از صبح امروز خبری تلخ و ناراحت‌کننده در رسانه‌های مختلف درباره خودکشی یک داور جوان در حال انتشار است؛ خبر درگذشتی که در واقع مربوط به دو روز پیش است و روز گذشته مراسم خاکسپاری این داور 38 ساله که البته با خانواده پرجمعیتش زندگی‌ می‌کرده، در فارسانِ شهرکرد برگزار شده است.

با انتشار این خبر شایعات زیادی پیرامون علت مرگ این داور جوان فوتبال کشور ایجاد شده است. یدالله جهانبازی داور همشهری و دوست اسماعیل عابدی اما خبرهایی که مربوط به خودکشی دوست و همکارش وجود دارد، را نه تایید می‌کند و نه تکذیب و در این مورد اینطور در گفتگویی که با “آلانه” داشت، توضیح می‌دهد:« می گویند سکته کرده است. اینکه می‌گویند، خودش را حل آویز کرده شاید شایعه باشد. واقعیت این است که دلیل مرگش را نمی دانیم و هر کس یک حرفی می زند. فقط خانواده اش می دانند و آنها هم چیزی نمی گویند.» 

او سپس در مورد ویژگی‌های اخلاقی اسماعیل عابدی گفت:« ولی پسر خوبی بود؛ فعال و کار کن. از هر کسی هم بپرسید، چیزی غیر از این نمی‌گوید. دو سه روزه خودمان توی شوک هستیم. دیروز خاکسپاری بود. دو روز پیش فوت شده.»

داور بازنشسته فوتبال کشور سپس به اختلاف اسماعیل عابدی  با مسئولین هیئت فوتبال استان چهار محل و بختیاری اشاره کرد و افزود:« دلیل مرگش مشخص نیست. ما با هم تمرین می کردیم. در لیگ های پایه قضاوت می کرد و لیگ سه را هم سوت می زد. از پارسال با هیئت فوتبال کمی اختلاف پیدا کرد. گچ کار خیلی خوبی بود. اینقدر کار داشت که به داوری نمی رسید. هم داور بود و هم گچ کاری می کرد.» 

یدالله جهانبازی در پاسخ به این سوال که آیا دلیل مرگ یا خودکشی اسماعیل عابدی مسائل مادی و فقر بوده است، اینطور توضیح داد:« والا درآمدش خوب بود. مثلا اگر ساختمانی به ایشان داده می‌شد و شرایط مالی خوبی نداشت، رد می‌کرد. نمی دانیم چه مشکلی پیش آمده است. یکی می گوید خودش را حلق آویز کرده؛ یکی می‌گوید سکته کرده و …».

از جهانبازی در رابطه با شرایط خانوادگی اسماعیلی عابدی که در 38 سالگی هنوز موفق به تشکیل زندگی و ازدواج نشده بود و سرانجام هم فرصت این کار را پیدا نکرد، پرسیدیم. داور بازنشسته فوتبال کشور در واکنش به این سوال عنوان کرد:« نان آور خانواده‌اش بود. چهار خواهر دارد و چهار برادر، که فقط یکی از آنها ازدواج کرده. پدرش هم از دنیا رفته است. از زمانی که او را شناختم، یک شمشه و یک ماله دستش بود. کارش هم خیلی خوب بود و همه می گفتند اگر کار خوب و با کیفیت می‌خواهید، پیش اسماعیل بروید.» 

 

البته مسعود عابدی برادر مرحوم عابدی توضیحات مهمی در مورد مرگ بردارش ارائه داده، که به شایعات خودکشی به دلیل فقر را رد می کند. او در گفتگویی کوتاه با “آلانه” در این مورد اینطور توضیح داد:« پس از کالبد شکافی مشخص شد که مرگ برادرم براساس ایست قلبی بوده است. اصلا شایعات مربوط به خودکشی به دلیل فقر واقعیت ندارد. برادرم یک ساختمان دو طبقه داشت و آماده ازدواج بود و روزانه نزدیک به یک میلیون تومان درآمد داشت.»

 

جهانبازی سپس با اشاره به رفاقت خودش با اسماعیل عابدی افزود:« معمولا هر روز تا ساعت چهار و پنج می رفت سر کار و بعدش می آمد با من تمرین کرد. هیچ کس به جز خوبی از او چیزی ندید. همه واقعا شوکه شده‌ایم، که چرا باید این اتفاق تلخ برای او رخ بدهد.»

داور سابق فوتبال کشور با اشاره به اینکه باید دلیل مرگ اسماعیل عابدی مشخص شود، تاکید کرد:« باید پیدا کنیم ببینیم علت مرگ چه بوده. افسرده هم نبود و آدم شوخ و بشاشی بود. یک ماه پیش تولد داشت و در زمین چمن برایش جشن تولد گرفتند. فیلم های همین جشن تولد الان روی تلفن همه همشهری های او هست. دلیل مرگ او را خانواده‌اش نمی‌گویند و نمی‌شود اصرار هم کرد؛ چون ممکن است بگویند دنبال چه چیزی هستید!؟ جمعیتی 20 تا 25 هزار نفری در شهر داریم، که الان همه عکس پروفایلشان را به عکس مرحوم اسماعیل عابدی تغییر داده اند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا