سیاسی

آغاز غربالگری عمومی و افزایش تست محله به محله/ طرح محدودیت تردد خودروهای شخصی بعد از ساعت ۲۱ به ستاد ملی کرونا ارائه می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

آغاز غربالگری عمومی و افزایش تست محله به محلهبه گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز دوشنبه در پایان دومین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: جلسه قرارگاه عملیاتی دومین جلسه بود. ما از جلسه اول تا این جلسه یک جلسه هم با استانداران و روسای علوم پزشکی داشتیم.

وی ادامه داد: بنای قرارگاه این است که از ظرفیت‌های همه مردم و همه جغرافیای کشور و ساختار اداری استفاده کنیم بر این اساس مقرر شد استان‌ها، شهرستان‌ها، شهر‌ها و بخشداری‌ها چنین جلساتی را در قالب ستاد‌های استانی داشته باشند و اجرا مصوبات را به صورت دقیق پیگیری کرده و به صورت روزانه به قرارگاه گزارش دهند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد کمیته‌های وابسته به ستاد ملی از باب هماهنگی و نظارت بر حسن اجرا که وظیفه قرارگاه است گزارش‌های هفتگی خود را به قرارگاه بفرستند و قرارگاه این گزارش‌ها را مورد رسیدگی و بررسی قرار دهد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یکی از مسائل مهمی که در دو هفته گذشته به همت و کمک وزارت بهداشت، شخص دکتر نمکی و معاونین ایشان و روسای علوم پزشکی و همچنین بسیج درباره آن تصمیم‌گیری شد و فردا اولین استان کار را شروع می‌کند، موضوع غربالگری عمومی و افزایش میزان تست است.


بیشتر بخوانید

تاثیر خارق‌العاده استفاده از عینک در پیشگیری از ابتلا به کرونا


وزیر کشور اضافه کرد: ما مبنا را در طرح غربالگری عمومی محلات گرفتیم و بنابراین است که محلات تقسیم بندی شود. بسیج، شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، بهداشت، هلال احمر، مساجد و مردم محل در این زمینه همکاری خواهندد داشت و همه امکانات در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه این طرح از فردا در استان کرمانشاه بعنوان نخستین استان اجرایی خواهد شد، گفت: با اجرای این طرح قرار است دو امر اتفاق بیفتد؛ یک میزان مبتلایان کم شود و دوم میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یابد که این مستلزم غربالگری عمومی است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: با تمهیداتی که اندیشیده شده و با همکاری خوب مردم یقینا می‌توانیم این موضوع را در زمان بندی مناسبی که وزارت بهداشت مشخص کرده انجام دهیم. تقاضای من از مردم این است که ضمن مراقبت از خود همکاری کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن قدردانی از مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی یادآور شد: بر اساس گزارشی که امروز ارائه شد، رعایت پروتکل‌ها و انضباط و فاصله اجتماعی که در دو هفته گذشته به ۴۶ درصد رسیده بود، الان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده که این نشان دهنده مشارکت و همکاری خوب مردم در این کار بود.

وی خاطرنشان کرد: از فردا شهر‌های جدیدی که باید محدودیت‌های بیشتری در آن‌ها اعمال شود، شروع خواهد شد. ساعات کار از بعد از ظهر ساعت ۱۸ برای مشاغل سطح یک ممنوع خواهد شد.

رحمانی فضلی افزود: طرحی هم در ستاد به عنوان محدودیت تردد‌های خودرو‌های شخصی بعد از ساعت ۲۱ مطرح شده بود که در جلسه امروز ابعاد قضیه، محاسن و معایب، هزینه‌ها و منافع آن بررسی شد که این طرح را هم به ستاد ارائه می‌کنیم و ستاد هر تصمیمی بگیرد آن را اجرا خواهیم کرد.

وزیر کشور ادامه داد: نیرو‌های نظامی، انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی همه در اجرای طرح ما را مثل بقیه دستگاه‌ها که کارشان را انجام می‌دهند، یاری می‌کنند.

رحمانی فضلی یادآور شد: با مشارکت مردم و همکاری دستگاه‌های اجرایی و لطف خداوند امیدواریم بتوانیم بر این موضوع غلبه کنیم. برای هیچکس آمار روزانه فوتی‌ها و بستری‌ها خوشایند نیست و همه متاثر و متاسف هستیم. راه آن این است که از تمام تجربیات جهانی، ملی و دانش ما در زمینه مهار این ویروس استفاده کنیم.

وزیر کشور ضمن قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی، خدماتی و پزشکی اظهارداشت: از همه رسانه‌ها که خوب به میدان آمدند و می‌توانند بهتر از این هم در مدیریت افکار عمومی کمک کنند تشکر می‌کنم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: کرونا یک بلیه جهانی است که باید نقش خود را در مقابله با آن ایفا کنیم تا بتوانیم این موضوع را مدیریت کنیم.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا