ورزشی

والنسیا 4-1 رئال: هت‌تریک پنالتی برای سلاخی رئال

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در شبی که داور سه پنالتی به سود والنسیا اعلام کرد و رافائل واران یک گل به خودی زد، رئالی ها یک شکست تحقیرآمیز را در خانه والنسیا تجربه کردند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 10 بود که مارکو آسنسیو صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد، روی حرکت مارسلو، مودریچ صاحب موقعیت شد اما شوت تماشایی او را خوامه دومنک دفع کرد و بنزما هم به دلیل قرار داشتن در آفساید، نتوانست از این فرصت استفاده کند.

حملات رئالی ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 23، این تیم به گل اول بازی رسید. روی یک حرکت هماهنگ از سمت چپ بود که بنزما با پاس مارسلو صاحب توپ شد و با یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه، کار را تمام کرد.

 

 

 

اما این نتیجه چندان پایدار نبود و والنسیا در دقیقه 29 صاحب یک ضربه پنالتی شد. ارسال سر ضرب گایا به درون محوطه جریمه رئال به دست لوکاس واسکز برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

سولر پشت ضربه قرار گرفت اما شوت او را کورتوا دفع کرد؛ توپ برگشتی را سولر به تیر دروازه کوبید اما یونس موسی ضربه سوم را تبدیل به گل کرد. داور گل را پذیرفت اما VAR نشان داد که موسی قبل از ضربه وارد محوطه جریمه شد و دستور به تکرار ضربه پنالتی داد. این بار سولر عملکرد بهتری داشت و توپ را به گوشه سمت راست دروازه رئال فرستاد تا حساب کار 1-1شود.

 

 

بعد از این گل، باز هم این بازیکنان والنسیا بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقیقه 43 به گل دوم رسیدند. روی ارسال گومز بود که واران ضربه اش را به سمت دروازه خودی زد و علی رغم تلاش برای برگرداندن توپ از روی خط، نتوانست مانع از گل شدن توپ شود و والنسیا 2-1 پیش افتاد.

 

 

در دقایق پایانی نیمه اول، این رئالی ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و در پنجمین دقیقه از وقت های اضافه، مودریچ می توانست کار را به تساوی بکشد اما دومنک ضربه او را مهار کرد تا این نیمه با برتری میزبان به پایان برسد.  

نیمه دوم را والنسیا بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که لی کانگ این، ستاره کره ای این تیم، گل سوم را به ثمر برساند اما با واکنش کورتوا، توپ به تیر دروازه برخورد کرد و تبدیل به گل نشد.

اما حملات والنسیا در دقیقه 54 به یک ضربه پنالتی دیگر منجر شد. مارسلو در تلاش برای دفع توپ، مقابل دروازه روی گومز مرتکب خطا شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. این بار هم کارلوس سولر پشت ضربه قرار گرفت و علی رغم تشخیص درست کورتوا، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

 

 

رئالی ها که همه چیز را از دست رفته می دیدند، پیش کشیدند و در دقیقه 57، می توانستند اختلاف را کاهش بدهند اما بعد از اینکه دومنک ضربه والورده را دفع کرد، توپ به وینسیوس رسید اما ضربه او هم از بالای دروازه به بیرون رفت.

در حالی که بازیکنان رئال به دنبال زدن گل بودند، این والنسیا بود که برای سومین بار در این دیدار صاحب ضربه پنالتی شد. سرخیو راموس در جدال با یونس موسی، با دست توپ را دفع کرد و داور هم بعد از استفاده از VAR نقطه پنالتی را نشان داد. باز هم سولر پشت ضربه قرار گرفت و توانست با یک شوت دقیق به سمت چپ کورتوا، گل سوم خودش و گل چهارم والنسیا را به ثمر برساند.

 

 

بعد از این گل، زیدان دو تعویض انجام داد و رودریگو و اودگارد را به زمین فرستاد و چیزی نمانده بود که این تغییرات در دقیقه 68 به گل دوم رئال منجر شود اما ضربه لوکاس واسکز از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه رئالی ها تلاش زیادی کردند که گل های خورده را جبران کنند اما این تلاش ثمری نداشت. به ویژه در دقایق پایانی که لوکا یوویچ و ماریانو دیاز صاحب موقعیت های خوبی شدند اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با نتیجه 4-1 به سود والنسیا به پایان رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا