سیاسی

قاضی‌زاده هاشمی: اگر پالایشگاه‌ها نبودند در حوزه بنزین دچار مشکل می‌شدیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شوراى اسلامى به همراه مالک شریعتى سخنگوى انرژى مجلس و آشورى و مرادى نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس از پالایش نفت بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید کردند.

سیدامیرحسین قاضى زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به هرمزگان در جمع مدیرعامل، مدیران ارشد شرکت و معاون سیاسی استاندار گفت: یکی از دلایل تاب آوری اقتصادی ما در مقابل فشار‌ها و تحریم‌های خارجی، همین کار‌هایی است که شما انجام می‌دهید و اگر این پالایشگاه و اقدامات شما نبود چه بسا در بحث بنزین دچار مشکلات زیادی می‌شدیم و این هم یک امر اقتصادی است و هم یک امر امنیتی و امیدوارم در برنامه ریزی‌ها موفق باشید و کار‌ها توسعه پیدا کند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:‌ای کاش روزی برسد که ما یک قطره نفت خام را صادر نکنیم و نفروشیم و ارزش زنجیره تولید به حدی پیشرفت کند که مجموعه مواد معدنی با حداکثر ارزش افزوده‌ای که ممکن است ایجاد شود را فراهم کنیم و موجب شغل و ثروت و قدرت و اقتدار ملت و کشور شود، به طوری که دیگران به خودشان جرات ندهند که کشور را تحت فشار قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت تولید ناخالص جهانی خاطرنشان کرد: اگر سهم ما از تولید ناخالص جهانی به عدد قابل قبولی برسد و به طور مثال بیش از ۱۰درصد تولید ناخالص جهانی را به خودمان اختصاص دهیم، شرایط ما در حوزه روابط بین الملل هم تغییر پیدا می‌کند.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ذکر چند نکته حائزاهمیت است؛ اولین نکته اینکه باید از منظر پدافند غیر عامل وضعیت پالایشگاه‌ها بررسی شود، اینکه پالایشگاه‌ها را در کنار هم قرار میدهیم آیا درست است یا خیر؟ مثلا در عسلویه تعداد زیادی فاز پالایشگاهی وجود دارد، آیا این اقدام درست است یا خیر؟ چه بسا می‌شد با فاصله قابل قبولی زیرساخت‌های جدید فراهم می‌شد.

وی افزود: نکته دوم اینکه شرایط کار خیلی سخت است؛ آیا برنامه‌ای برای ارتقای دستمزد نیروی کار وجود دارد یا خیر؟، چراکه یکی از مسائل مهم، رسیدگی به مشکلات اقتصادی و فرهنگی و وضعیت تحصیلی فرزندان نیرو‌ها است.

نایب رئیس اول مجلس تصریح کرد: در بازدیدی که روز گذشته از یک مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفت، مشخص شد که در حوزه نفت اقدامات خوبی انجام داده اند. بنابراین مشخص است ظرفیت‌هایی در کشور وجود دارد که توان همکاری دارند که در صورت بهادادن به آنها، در امر تولید و صادرات تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا