ورزشی

الهویی: قهرمانی؟ سهمیه؟ فقط به مس فکر می‌کنیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، سعید الهویی در روز غیب امیرقلعه نویی از کنار خط آبی پوشان سیرجانی را هدایت کرد و پس از اینکه با نتیجه 3 بر 1 از سپاهان پیش افتادند، با تصمیم بنیادی فر تنها اخراجی بازی لقب گرفت تا برود روی سکوها و در کنار امیرقلعه نویی بازی تیم و برد بزرگی گه گل گهر در هفته اول به دست آورد را تماشا کند.

الهویی در مصاحبه خود پس از این مسابقه اینطور حرف‌هایش را آغاز کرد و گفت: دو هفته تاخیر در شروع لیگ، چالش های مهمی در حوزه آمادگی جسمانی و ذهنی برای تیم های مثل گل گهر ایجاد کرده است. مدیریت آقای قلعه نویی کمک کرد که از این چالش سخت عبور کنیم و در هفته اول مسابقات با شرایط مناسبی در برابر سپاهان قرار بگیریم. دیدار اول لیگ با توجه به تغییرات گسترده در بازیکنان و سبک و استایل بازی تیم گل گهر ، دشواری های خاص خودش را داشت بخصوص که اولین دیدار برابر تیم بزرگ و قدرتمندی مثل سپاهان بود . 

او در مورد عملکرد بازیکنان نیز توضیح داد: عملکرد بازیکنان در بخش های مهمی از دیدار مطابق با خواسته های  آقای قلعه نویی بود ولی هنوز با عملکرد ایده آل فاصله داریم. در هفته های آینده سعی خواهیم کرد که اشتباهات تاکتیکی را به حداقل برسانیم و هماهنگی بین بازیکنان را به بالاترین سطح برسانیم تا عملکرد تیم ارتقا پیدا کند .

 

 

بخش بعدی حرف های این مربی در رابطه با اخراج خودش بود و با سخت گیرانه توصیف کردن این تصمیم بیان کرد: متاسفانه تصمیم سختگیرانه آقای بنیادی فر بدلیل مشاوره اشتباهی که به ایشان داده شد ، موجب اخراج بنده شد. ضربه با آرنج بازیکن سپاهان به صورت علیزاده موجب پاره شدن لب و دهان این بازیکن شد و عصبانیت علیزاده بدلیل عدم اعلام خطا و اخطاری بود که داور باید به بازیکن سپاهان نشان میداد و نداد. میزان اعتراضات زیاد شد و من برای کنترل اتفاقات وارد زمین شدم و علیزاده را آرام کردم ولی متاسفانه داور چهارم به آقای بنیادی فر مشاوره اشتباهی داد و به دلیل ورود به زمین ، کارت قرمز دریافت کردم. 

الهویی با اشاره به اتفاقات دیدار استقلال و سپاهان که روزهای تلخی را برای کادر سپاهان در آن مقطع رقم زد، اضافه کرد: ابتدای بازی به شوخی به آقای بنیادی فر گفتم که اتفاقات بازی جام حذفی برابر استقلال ، مربوط به فصل گذشته بود و سعی کردیم که اشتباهات را فراموش کنیم. اخراج و اشتباه داوری در صحنه علیزاده را می‌گذاریم به حساب اتفاقات بازی. سعی خواهم کرد که دیگر از منطقه فنی خارج نشوم تا داوران به دردسر کارت دادن به من بیفتند. 

الهویی در مورد تنها گل دریافتی سپاهان که از روی یک ضربه کرنر و توسط محمدرضا حسینی ثبت شد نیز عنوان کرد: یک اشتباه فردی در ضربه ایستگاهی موجب گل سپاهان شد ولی کنترل خوبی روی بازی داشتیم و توانستیم براساس سبک بازی و تاکتیک های مدنظر آقای قلعه نویی ، تیم سپاهان را کنترل کنیم و در زمان مالکیت توپ با بازیسازی تدریجی از عقب زمین بازی را شکل بدهیم. چند بازه زمانی کنترل بر جریان بازی را از دست دادیم ولی اجازه ندادیم سپاهان صاحب موقعیت شوند و این هم اتفاق مثبت و هم اتفاق منفی است. باید کنترل حداکثری بر جریان بازی داشته باشیم و البته که موقعیت ندادن به تیم قدرتمند سپاهان اتفاق مثبتی است . 

آخرین سوال از سعید الهویی مربی جوان سپاهان این بود که آیا گل گهر به قهرمانی و یا کسب سهمیه فکر می کند یا خیر که او در واکنش به این سوال گفت: قهرمانی؟ سهمیه ؟ فقط به بازی با مس رفسنجان فکر می‌کنیم . این بازی ، آخرین بازی لیگ برای ما است. روی این بازی تمرکز و تمرین می‌کنیم، فقط همین بازی .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا