ورزشی

پرگل ترین سری آ تاریخ در راه است؟

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، هفته هفتم رقابت های سری آ ایتالیا شب گذشته آغاز شد و تیم ساسولو که بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد، نتوانست مقابل تیم ته جدولی اودینزه کاری از پیش ببرد و با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد.

مهم ترین دیدارهای این هفته، فردا یکشنبه برگزار می شود که در مهم ترین دیدارها، لازیو میزبان یوونتوس خواهد بود اینتر نیز در برگامو مهمان آتالانتا خواهد بود.

اما تا قبل از برگزار دیدارهای این هفته و تا پایان هفته ششم این رقابت ها، 217 گل در مجموع برگزاری 60 دیدار به ثمر رسید که به طور میانگین 3.61 گل در هر مسابقه به ثمر رسید.

در طول تاریخ برگزاری رقابت های سری آ، این دوره از مسابقات، دومین دوره پر گل لیگ ایتالیاست. 70 سال پیش و در فصل 1949-50 پس از پایان هفته ششم، در مجموع 225 گل به ثمر رسید که پس از 70 سال هنوز این رکورد شکسته نشده است.

پس از آن، فصل 1950-51 یعنی یک فصل پس از پرگل ترین 6 هفته تاریخ سری آ در رده سوم قرار دارد که در آن فصل و در پایان هفته ششم، 214 گل به ثمر رسید.

فصل های 1948-49 و 1992-93 به ترتیب با 189 و 185 گل در رده های بعدی قرار دارند. نکته عجیب در مورد فوتبال ایتالیا این است که تا پیش از برگزاری این دوره از رقابت های سری آ، سه فصل لیگ ایتالیا طی سالهای 1948 تا 1951 در رده های اول تا سوم پرگل ترین رقابت های سری آ قرار داشتند که امسال این جابجایی صورت گرفت.

در حال حاضر ساسولو با 18 گل زده و آتالانتا با 17 گل زده به همراه اینتر 15 گله، بهترین خطوط حمله سری آ را در اختیار دارند که با توجه به تساوی بدون گل ساسولو در دیدار دیشب، دو تیم دیگر می توانند عنوان بهترین خط حمله ایتالیا در پایان هفته هفتم را از آن خود کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا