ورزشی

مظفری‌زاده: پنالتی روی مطهری اتفاق نیفتاد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، سعید مظفری‌زاده، داوری بازی استقلال و مس رفسنجان که با برتری ۲ بر صفر آبی‌ها در هفته اول لیگ برتر همراه بود، به شرح زیر کارشناسی کرد:

 

* در دقیقه ۱۳ آرش رضاوند در هنگام زدن ضربه کرنر استقلال، ابتدا دست مدافع مقابل خود را کشید و در ادامه این مدافع مس بود که او را کشید و تعادل او را برهم زد که داور در این صحنه می‌توانست خطای اول که از رضاوند سر زده بود، اعلام کند.

* در دقیقه ۱۴ مسعود ریگی در حالی که شوت خود را به سمت دروازه مس زده بود، در حالی که توپ هنوز از زمین خارج نشده بود، با تکل بی ملاحظه مدافع مس روبرو شد که داور به درستی اعلام خطا کرد و به بازیکن خاطی کارت زرد نشان داد.

* در دقیقه ۴۰ داور به درستی تکل بی‌ملاحظه فرشید باقری را با کارت زرد جریمه کرد.

* در دقیقه ۶۰ داور در اعلام خطای مس رفسنجان اشتباه کرد که موجب اعتراض این بازیکن شد و در نهایت یک کارت زرد را برای او به همراه داشت.

* در دقیقه ۶۵ رضا عادل به درسی محمد آقاجان‌پور را که با دست خود به بازیکن استقلال ضربه زده بود، با کارت زرد جریمه کرد و اعتراض این بازیکن هم بی‌مورد بود.

* در دقیقه ۷۸ مدافع مس علی‌رغم تماس دست با ارسلان مطهری، نیرویی که بخواهد تعادل او را برهم بزند، وارد نکرد و تصمیم داور برای اعلام خطای مطهری برای شبیه سازی سخت‌گیرانه ولی مطابق با قانون بود.

* نکته‌ای که در پایان هر دو نیمه اول و دوم شاهد بودیم، وقت‌های اضافه اعلام شده توسط داور به طور کامل اعلام نشد و داور زودتر از موعد مقرر سوت زد که در دیدار دیروز پرسپولیس هم همین اتفاق افتاد. داوران باید توجه داشته باشند زمان اضافه‌ای که اعلام می کنند، حداقل زمانی هست که اعلام می‌شود و حتما باید به صورت کامل به اجرا در بیاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا