سیاسی

صلح از نظر غرب به معنای نفوذ بالای رژیم صهیونیستی در سطح منطقه است

پنل اس ام اس هیرو

هانی زاده در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره مفهوم صلحی که ترامپ ادعا می‌کند در منطقه به وجود آورده است، گفت: مفهوم صلح از دیدگاه دونالد ترامپ رئیس جمهور و مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا این است که همه کشور‌های عربی بدون اینکه مسئله فلسطین به سرانجام مناسبی برسد با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کنند.

او افزود: صلح از نظر غرب به این معناست که رژیم صهیونیستی نفوذ بالایی به لحاظ سیاسی، اقتصادی و نظامی در سطح منطقه داشته باشد، در حقیقت آمریکا در گذشته از طریق برخی طرح‌ها مانند طرح معامله قرن تلاش کرده است که رژیم صهیونیستی را به نوعی به عنوان حاکم مطلق اراضی اشغالی تثبیت کند بدون اینکه حقی برای ملت فلسطین برای تشکیل یک دولت فلسطینی داشته باشد.

هانی زاده ادامه داد: مفهوم صلح از نظر ترامپ ارائه طرح‌های کاملا صهیونیستی برای اراضی فلسطین است و اکنون طرح پیوست دادن کرانه غربی به اراضی اشغالی هم در دستور کار ترامپ است.


بیشتر بخوانید


این کارشناس مسائل بین الملل گفت: اگر ترامپ در انتخابات آمریکا به پیروزی برسد نه تنها صلحی در منطقه حاکم نمی‌شود، بلکه تنش‌ها افزایش پیدا می‌کند و حتی رژیم‌هایی که با رژیم صهیونیستی‌ رابطه برقرار کردند هم از سوی مردم تحت فشار قرار خواهند گرفت، منطقه شاهد تنش‌ها و درگیری‌های جدیدتری خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا