سیاسی

حمله تروریستی به دانشگاه کابل خللی در اراده ملت افغانستان ایجاد نمی‌کند

پنل اس ام اس هیرو

حمله تروریستی به دانشگاه کابل خللی در اراده ملت افغانستان ایجاد نمی‌کندبه گزارش حوزه  مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به میر رحمان رحمانی رئیس مجلس ولسی جرگه جمهوری اسلامی افغانستان حمله تروریستی به دانشجویان دانشگاه کابل را محکوم کرد و بر همفکری و همکاری کشور‌های منطقه برای خشکاندن افراطی گری و تروریسم تأکید کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

«جناب آقای میررحمان رحمانی
رئیس محترم ولسی جرگه جمهوری اسلامی افغانستان

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با کمال تاسف و تاثر از حمله تروریستی به دانشگاه کابل که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانشجویان و اساتید این مرکز علمی و آموزشی شد، مطلع گردیدم.

ضمن محکومیت شدید این اقدام جنایتکارانه که موجب جریحه دار شدن وجدان‌های بیدار بشری است. یقین دارم اقدام تروریستی در به شهادت رساندن مجاهدان عرصه علم، آموزش و فناوری نمی‌تواند خللی در اراده ملت مقاوم افغانستان در مسیر امنیت، آبادانی و تقویت صلح و ثبات ایجاد نماید.

اعتقاد راسخ دارم با وحدت، همفکری و همکاری کشور‌های منطقه می‌توان ریشه افراطی گری و تروریسم را خشکاند و مانع تکرار چنین جنایت‌های ناقض صلح و امنیت شد.

عالیجناب، با اغتنام از فرصت؛ ضمن ابراز همدردی با جنابعالی، دولت، ملت و نمایندگان شریف پارلمان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی افغانستان، از درگاه خداوند منان برای شهدا اجر جزیل، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و بردباری مسئلت می‌نمایم.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا