ورزشی

باشگاه اسپانیایی، حامی بزرگ محیط زیست

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، باشگاه اتلتیکو بیلبائو اخیراً توافقنامه ای زیست محیطی با سازمان‌های محلی منعقد کرده است؛ موضوعی که باعث شده این باشگاه در این زمینه به یک مرجع تبدیل شود. در واقع مسائل زیست محیطی به یکی از اهداف مهم این باشگاه تبدیل شده است.

 

با بیش از 122 سال سابقه و تعهد مشهور در زمینه ترنسفر بازیکنان محلی از ایالت باسک، اتلتیکو یک باشگاه کاملاً متمایز شناخته می شود و حالا به نظر می‌رسد که آنها در زمینه های دیگر نیز این تمایز را گسترش خواهند داد.

 

 

 

 

حالا به نظر می رسد که مسائل زیست محیطی در کنار کارهای فرهنگی اقتصادی ورزشی و آموزشی به یکی دیگر از بخش های کلیدی باشگاه اتلتیکو بیلبائو تبدیل شده است. از طرفی برای دستیابی به این هدف اقدامات مختلفی از سوی این باشگاه انجام می شود.

 

برای مثال باشگاه اتلتیکو بیلبائو اخیراً در ورزشگاه خانگی خود یعنی سن مامس انرژی برق مورد استفاده را کاهش داده تا از این طریق به صرفه جویی در این زمینه کمک کنند. در واقع این باشگاه توضیح داده که صفحات خورشیدی در سن مامس گنجانده خواهد شد تا به وسیله آن ها بتوان بخشی از انرژی مورد نیاز را به دست آورد.

 

نکته جالب دیگر این که در فاصله 500 متری از ورزشگاه سن مامس نیز انرژی تولید شده قابل استفاده خواهد بود که در نوع خود اتفاق فوق العاده ای به نظر می رسد.

 

 

 

 

حمل و نقل برقی یکی دیگر از کارهایی است که باشگاه اتلتیکو قصد دارد آن را با همکاری BMW-Lurauto انجام دهد. اقدامی که به واسطه آن از وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان گزینه جدید حمل و نقل پرسنل باشگاه استفاده می شود. کاری که این باشگاه اعلام کرده از آلودگی بیش از حد آب و هوا جلوگیری خواهد کرد.

 

ابتکار دیگری که باشگاه اتلتیکو بیلبائو در این رابطه انجام داده نیز در نوع خود تحسین برانگیز است که می‌توان به جالب‌ترین آنها مثلاً کمپین کاشت درخت ها، جمع آوری مواد پلاستیکی در اطراف و سواحل و… اشاره کرد. از طرفی قرار است یک روز کامل اعضای این باشگاه مشغول کاشت درخت شوند.

 

با توجه به تأثیر جهانی فوتبال باشگاه اتلتیکو بیلبائو معتقد است که این اقدامات می‌تواند تاثیر زیادی در زمینه زیست محیطی داشته باشد و دیگران را هم ترغیب به انجام چنین اقداماتی برای حفاظت از محیط زیست کند.

 

 

 

 

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا