سیاسی

اعزام بالگردهای هلال احمر و سپاه برای اطفای حریق جنگل های استان گلستان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه  دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، خلبان محمد مهدی نوری رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: بالگرد‌های هلال احمر و سپاه مجهز به سبد‌های اطفا حریق ۴ هزار لیتری با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع یرای اطفای حریق جنگل‌های گرگان اعزام شدند.

وی افزود: پس از آتش سوزی چند روز گذشته که از شامگاه یکشنبه (۱۱ آبان) در مناطق شمال کشور آغاز و سپس به استان گلستان کشیده شد؛ بنا به درخواست مسئولان استان گلستان و با توجه به وسعت آتش؛ چندین بالگرد با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع به مناطق مورد حریق اعزام شدند.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی کشور درباره آتش‌سوزی استان گلستان اظهار کرد: آتش‌سوزی گرگان در ارتفاعات روستای توسکستان شهر گرگان در استان گلستان آغاز شده و تا کنون ده‌ها هکتار طعمه حریق شده است.

وی با بیان اینکه درجه حرارت اتمسفر منطقه ناشی از آتش سوزی حدود ۷۰ درجه سانتی‌گراد است افزود: طی روز‌های گذشته بالگرد‌های هلال احمر و هوافضای سپاه با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح مجهز به بسکت اطفا حریق ۴ هزار لیتری در حال انجام عملیات هستند و امروز هم تا پایان اطفای کامل منطقه به عملیات خود ادامه خواهند داد.

خلبان محمد مهدی نوری بابیان اینکه این آتش سوزی تحت کنترل نیرو‌های عملیاتی قرار گرفته است گفت: از این پس احتمال دارد آتش سوزی‌هایی در سایر مناطق آغاز شود، امیدواریم که با هوشیاری همکاران استانی بتوانیم به موقع نسبت به انجام پشتیبانی عملیات اطفا حریق اقدام کنیم تا این منابع ارزشمند برای کشورمان و آیندگان محفوظ و ماندگاربماند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا