سیاسی

استاندار جدید خراسان جنوبی معارفه شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این مطلب در جلسه تکریم و معارفه استانداران خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در حال حاضر که سخت ترین شرایط را در کشور داریم، هر کسی به هر دلیل و با هر‌ انگیزه‌ای, روزنه‌های امید را بر روی مردم ببندد و ناامیدی را پمپاژ کند، خیانت کرده است.

وی تأکید کرد: در این شرایط سخت، آن چه باعث توانمندی می شود، امیدواری است.

معاون وزیر اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در برنامه ریزی های کلان کشور بر سه اولویت مهم  اقتصاد، امنیت و فرهنگ تأکید کرده‌اند.

عرف با اشاره به جلسه دیدار رئیس جمهور با استانداران تصریح نمود: شخص رئیس جمهور نیز بر سه اولویت مهم کاری اقتصاد، امنیت و سلامت جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا، تأکید داشته اند لذا همه استانداران باید در همین مسیر حرکت کرده و با توجه به این اولویت ها فعالیت کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب، وضعیت موجود کشور را خطیر خواند و ادامه داد: در این شرایط خطیر، آن چه به کارگزاران نظام در همه سطوح مربوط می شود، این است که وحدت و انسجام را حفظ کنند.

به گفته وی, افتخار ما این است که سوار بر کشتی انقلاب با ناخداییِ رهبر معظم انقلاب در حرکت هستیم و برای پیش بردن این کشتی در دریای مواج و ناآرام موجود، محکوم به انسجام و وحدت و هم افزایی هستیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به این که در جمهوری اسلامی ایران، دولت ها می آیند و می روند ، گفت:  آنچه می ماند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما افتخار داریم که در این نظام مشغول خدمت هستیم و همه باید برای تقویت آن تلاش کننند.

عرف با بیان این که سال آینده هم شاهد انتقال قدرت خواهیم بود، گفت: این وظیفه ماست که فضا را با آرامش و امنیت توأم کنیم و مردم را با امید, ترغیب به حضور در پای صندوق رأی دهیم. 

وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات ارزنده معتمدیان در زمان تصدی پست استاندار خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: همین که مردم استان از خدمات ایشان راضی هستند، نشان دهنده توفیقشان در انجام وظیفه است.

معاون وزیر کشور تأکید کرد: ریل گذاری هایی را که استاندار سابق خراسان جنوبی انجام داده تغییر نخواهد کرد و استاندار جدید نیز همین برنامه ها را پیش خواهند برد.

عرف با اشاره به همجواری دو استان خراسان جنوبی و رضوی، راه اندازی تفکر کار منطقه ای را مطرح کرد و گفت: استانداران سه استان خراسان جنوبی، رضوی و شمالی می توانند با همفکری و هم اندیشی برای استفاده از ظرفیت های یکدیگر برنامه ریزی کنند.

وی متذکر شد: پرهیز از اقدامات و تفکرات جزیره ای به کارها سرعت می بخشد و در توسعه منطقه نیز تأثیرگزار است.

در این مراسم از خدمات محمدصادق معتمدیان، استاندار سابق در ۲۲ ماه حضورش در  خراسان جنوبی تقدیر و حمید ملانوری شمسی به عنوان هشتمین استاندار این استان معرفی شد.

شایان ذکر است، ملانوری که سال ها سابقه فعالیت را در سطوح مختلف صف و ستاد وزارت کشور در پیشینه خود ثبت کرده است، پیش از این به عنوان مدیر کل سیاسی وزارت کشور در حال خدمت بود و در پی انتخاب وی به عنوان استاندار خراسان جنوبی، حمزه امرایی، به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی وزارت کشور تعیین شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا