ورزشی

ربیعی: تقابل با استقلال یک اتفاق خیر برای ما خواهد بود

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1717634/4

زمان: 15:02  
1399/08/16

بازدید: 4,774

برای مس رفسنجان صبور و دلسوز باشید

سرمربی مس رفسنجان اولین تقابل تیمش را برابر استقلال یک چالش مناسب برای آنها دانست و ابراز امیدواری کرد بتوانند به نتیجه دلخواه دست یابند.

به گزارش “آلانه”، محمد ربیعی، سرمربی مس رفسنجان درباره شرایط تیمش پیش از جدال با استقلال گفت: از اینکه اولین بازی ما در لیگ برتر برابر استقلال است ما به آن به چشم نیت خیر نگاه می‌کنیم. این اتفاقات برای برخی تیم ها خوب است و برای برخی تیم ها بد است. ما از آن به عنوان اتفاق خوب نگاه می‌کنیم. خوشحال هستیم که با تیمی بازی داریم پرمخاطب است و تماشاگران ارزشمندی دارد و کادرفنی اش قابل احترام است. برای تیم ما هم از این جهت خوب است که عطش شروع لیگ بین بازیکنان ما را افزایش می‌دهد. قرعه می‌تواند خیلی تاثیرگذار باشد و فکر می کنم در کل فصل باید با تمامی تیم ها بازی کنیم و این مساله اجتناب ناپذیر است. 

 

وی درباره عدم حضور تماشاگران در این بازی گفت: خاص فوتبال به خاطر حضور طرفداران است. می شود گفت عطش و هیجان مسابقه به طرز طبیعی کاهش پیدا می کند. ما دوست داشتیم هواداران استقلال هم بودند، جدا از نتیجه، جذابیت افزایش پیدا می کرد. دوست داشتم این اتفاق برای هواداران ما هم در رفسنجان می‌افتاد و آنها که در اولین فصل حضور در لیگ برتر شرکت می کنند، در کنار تیم حضور داشتند. دوست داشتم این بیماری کرونا نبود و هواداران عزیز ما که 19 سال صبر کردند تا تیم را در لیگ برتر ببینند، در کنار تیم حضور داشتند ولی به هرحال این شرایط برای همه تیم ها یکسان است.

 

 

 

 

سرمربی مس رفسنجان درباره اینکه پیش از این یک بار به عنوان سرمربی برابر استقلال و در جام حذفی قرار گرفته بود نیز اینطور توضیح داد: فکر کنم سال 90 بود و خیلی جوانتر بودم. در تیم کرج بودم و مرحله یک چهارم جام حذفی و توانستیم 120 دقیقه مقابل استقلال صدرنشین لیگ قرار مقاومت کنیم. خاطره خیلی خوب بود. از آن تیم بازیکنان خوبی راهی لیگ شدند و برای خودم بازی خاطره انگیزی بود. با آقای فکری هم در لیگ دو هم بازی کردیم و دوست خوب من هستند. بسیار قابل احترام هستند. بازی شهرداری جویبار و شهرداری اردبیل و خیلی تیم‌های دیگر روبروی یکدیگر قرار گرفتیم. پله به پله مسیر را طی کردند و برای ایشان آرزوی توفیق می کنم. در دسته اول و دوم زحمت کشیدند و به این جایگاه رسیدند و برای من بسیار قابل احترام هستند. 

 

 

ربیعی در پاسخ به این سوال که آیا از نقل و انتقالات تیمش رضایت دارد گفت: قبل از اینکه درباره این موضوع توضیح بدهم باید بگویم سال گذشته صعود مس رفسنجان به لیگ برتر با توجه به شرایطی که داشتیم برای پذیرفتن تیم، 10 روز قبل از شروع مسابقات تیم را آماده کردیم و تغییرات زیادی داشتیم. کسی باورش نمی شد و یادم می آید در صحبت با مسوولان داشتیم یک برنامه 3 ساله داشتیم که کسب رتبه ششم هم برای این تیم با پاداش همراه شده بود. یک کار خوب را به کمک همه انجام دادیم و جا دارد از همه مسوولان و خصوصا آقای سعد محمدی و اعضای هیات مدیره باشگاه تشکر کنم. توانستیم در نیم فصل قهرمان شدیم و برنامه‌ها ما بعد از آن عوض شد و به این نتیجه رسیدیم که این برنامه سه ساله را در نیم فصل انجام دهیم و خوشبختانه با شکستن یک سری رکورد توانستیم سه هفته مانده به پایان فصل قهرمان شویم. برای این اتفاق خیلی زحمات کشیده شد. روزی را یادم نمی آید که کمتر از 14 ساعت کار کرده باشم. پاسدار آن زحمات هستیم و چندین برابر باید هوشمندی و صبوری و البته واقع بینی به کار بگیریم تا بتوانیم سهمیه این شهر را حفظ کنیم. این را وظیفه خودم می دانم تا کار فصل گذشته را با بقای مس رفسنجان به سرانجام برسانیم. پر چالش ترین سال تیم هایی که از دسته اول به لیگ برتر می آیند سال اول است. به خاطر نوع حرفه ای و دیدگاه نیم حرفه ای و بحث سخت ابزار و … که باید وقتی به بالاترین سطح می رسید باید این چالش سال اول را به دقت و صبوری به نتیجه برسانیم. صبوری که می توانیم روی تیم ما داشته باشیم با نگاه درست می تواند به تیم کمک کند.

 

 

 

 

وی ادامه داد: درباره بحث نقل و انتقالات هم باید اینطور توضیح دهم که وقتی به لیگ برتر صعود کردیم با قانون منع بکارگیری بازیکنان خارجی مواجه شدیم. این اجازه را به تیم رقیب می داد که اگر بازیکن خارجی داشتند قراردادشان را تمدید کنند. ما در چندین پست در کشورمان با خلا و فقر روبرو هستیم و حتی نیروی زبده و جوان را هم برای ارتقا دادن به آنها کم داریم. ما تیمی هستیم که نتوانستیم از مساله استفاده کنیم و 10 سهمیه اجازه دادند از لیگ برتر جذب کنیم. باید انشاالله در سال های آینده در ساخت بازیکن جوان و باکیفیت در این باشگاه با دقت و پویاتر عمل کنیم. نسبت به میانگین سن لیگ دسته اول سه سال کاهش پیدا کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا