فناوری

انتقال ۱ میلیارد دلار بیت کوین: دست «سیلک‌رود» در کار است؟ [به‌روزرسانی]

پنل اس ام اس هیرو

«سیلک‌ورد» (راه ابریشم) یکی از مطرح‌ترین مارکت پلیس‌ها در دنیای دیپ وب برای مواد مخدر محسوب می‌شد که اگرچه از کار افتاد، اما به نظر می‌رسد روح آن هنوز باقی مانده است و میزان بالایی بیت کوین را منتقل می‌کند.FBI در سال ۲۰۱۳ توانست این مارکت پلیس را تعطیل کند و طی ماموریتی، صاحب سایت را نیز دستگیر کرد و بیت کوین به ارزش چندین میلیون دلار نیز توقیف شد. در چندین سال گذشته این ارز دیجیتال بدست آمده توسط FBI به وسیله دولت ایالات متحده آمریکا در سایت سرویس مارشال به حراج گذاشته شد، با این حال به نظر می‌رسد هنوز روح سیلک‌رود باقی مانده است.

طبق اعلام شرکت دنبال‌کننده ردیاب «Elliptic» و گزارش بلومبرگ، بیت کوین به ارزش ۱ میلیارد دلار با منشا سیلک‌رود در حال انتقال است. به طور خاص، نزدیک به ۶۹,۳۶۹ بیت کوین از کیف پولی که می‌تواند مربوط به این سایت باشد، منتقل شده. طبق اعلام «BitInfoCharts»، این کیف پول می‌تواند مرتبط با چهارمین آدرس باارزش بیت کوین در جهان باشد.


آگهی استخدامبیت کوین

هنوز معلوم نیست چه نهاد یا افرادی در حال انتقال ۶۹ هزار بیت کوین هستند، این امکان وجود دارد که مقامات قانونی، صاحب جاده ابریشم یا یک فروشنده مشغول چنین کاری باشد. بنابر اعلام هم‌بنیانگذار Elliptic، «تام رابینسون» دلیل چنین کاری می‌تواند مربوط به مسائل امنیتی باشد. رابینسون امروز در توییتی اعلام کرده:

«یک کپی از کیف پول رمزگذاری شده در حال پخش شدن است و اگر فردی بتواند پسورد را بشکند، می‌تواند این میزان بیت کوین را تصاحب کند. این احتمال وجود دارد که صاحب این کیف پول در حال انتقال این ارز دیجیتال خود به یک کیف پول جدید برای جلوگیری از وقوع چنین موضوعی باشد.»

رابینسون حدس می‌زند که این میزان ارز دیجیتال متعلق به یکی از هم‌بنیانگذاران سیلک‌رود یعنی «راس اولبریخت» باشد که تمامعمر خود را در زندان سپری خواهد کرد، بنابراین چنین اظهارنظری منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

[تاریخ انتشار خبر اصلی: ۱۴ آبان ۱۳۹۹]

به روزرسانی

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که جابجایی موجودی کیف پول مذکور توسط این ارگان صورت گرفته و تمام یک میلیارد دلار به عنوان غرامت مدنی به حساب دولت آمریکا واریز شده است. انتقال نزدیک به ۷۰ هزار بیت کوین با کمک هکری عملی شده که هویت وی افشا نشده و با عنوان «Individual X» از وی یاد می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا