ورزشی

من بدترین رئیس تاریخ بارسلونا هستم نه بارتومئو

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، جوزپ ماریا بارتومئو چندی پیش از ریاست باشگاه بارسلونا استعفا کرد. او به فاصله 5 ماه تا پایان ریاستش مجبور به کناره گیری شد چرا که رفراندوم علیه وی قطعی شده بود و می توانست اولین رئیس تاریخ بارسا لقب بگیرد که به این شکل سمتش را از دست داده است.

 

 

 

 

بارسا در دوران بارتومئو توانست یک بار فاتح لیگ قهرمانان شود و چند قهرمانی لالیگا را نیز کسب کرد ولی او چه در بعد ورزشی و چه اقتصادی ضربه های فراوانی به بارسلونا زد تا جایی که این باشگاه پس از بحران کرونا با خطر ورشکستگی روبرو شده است.

 

خوان گاسپارت رئیس بارسا بین سال های 2000 تا 2003 خود را بدترین رئیس تاریخ می داند. او البته بیش از 20 سال و در دوران ریاست جوزپ نونیز نایب رئیس بارسا بود.

 

 

 

 

 

گاسپارت در مورد بارتومئو به ال موندو گفت:« بارتومئو آمار بدی از خودش به جا نگذاشت و منصفانه است بگوییم که من بدترین رئیس تاریخ بارسا هستم. همیشه مرا با جدایی لوئیس فیگو و پیوستن او به رئال به خاطر می آوردند. هرچند نام فیگو هم در تاریخ به عنوان خائن ثبت شده است.»

 

 

 

 

گاسپارت خاطره جالبی هم از دوران حضورش در بارسا به عنوان نایب رئیس تعریف کرد:« یک شب همسر روماریو(ستاره برزیلی سابق بارسا) به منزل ما زنگ زد و به همسرم گفت باید برای وضع حمل به بیمارستان برود. روماریو در برزیل بود و ما سراسیمه خودمان را به همسرش رساندیم و او را به بیمارستان بردیم. به منزل پدر روماریو زنگ زدیم و گفتم شرایط اینگونه است و او گفت روماریو در ساحل مشغول فوتبال ساحلی است و شما می توانید پای برگه ها را امضا کنید. شرایط وقتی بدتر شد که همسر روماریو نیاز به سزارین پیدا کرد و در نهایت خودم مجبور شدم اجازه این کار را بدهم و پای برگه بیمارستان را امضا کردم. در آن مقطع بازیکنان چشم بسته و مثل پدرشان به من اعتماد داشتند.»

 

 

 

 

گاسپارت همیشه از مخالفان رئال مادرید بوده ولی رابطه خوبی با رامون مندوسا رئیس سابق رئال داشت« بله؛ من و رامون دوستان خوبی بودیم. من از رئال و او از بارسا متنفر بود ولی تابستان ها گاهی باهم به ساردنیا برای تعطیلات می رفتیم. در روزنامه ها هر چه می خواستیم علیه هم می گفتیم ولی در واقع دوستان خوبی برای هم بودیم. الان دیگر از این چیزها در فوتبال نمی بینید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا