سیاسی

نشست مجمع نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر درباره اعتبار کاهش آلودگی هوا

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه  مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان تهران و هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران امروز (چهارشنبه، ۱۴ آبان ماه) در خصوص مسائل و مشکلات کلان شهر تهران به ویژه مشکلات مرتبط با مسایل بودجه‌ای، زیرساخت‌های شهری، اصلاح ساختار شورا و اعتبارات مورد نیاز برای موضوع کاهش آلودگی در مجلس برگزار شد.

علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای شهر نکات موردنظر خود را به اختصار مطرح کردند که عمده صحبت‌ها در مورد عدم تخصیص بودجه کامل ۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری با وجود ۲ برابر شدن هزینه‌ها و لزوم پیش بینی درآمد پایدار برای شهرداری‌ها با توجه به رشد حدود ۸۷ درصدی جامعه شهری، توجه به قوانین مرتبط با ایمن سازی ضوابط ساختمان ها، خروج پادگان‌ها از حریم مرکزی شهرها و اختصاص بودجه ۱۷ هزار میلیارد تومانی برای کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا بود.

وی افزود: در ادامه جلسه نمایندگان تهران نیز نگرانی‌ها و دغدغه خود در خصوص نحوه مدیریت کلان شهر تهران و برخی انتقادها نسبت به شرایط فعلی را مطرح کردتد. استفاده از ظرفیت شورای عالی استان‌ها برای ارائه لوایح مرتبط با مدیریت شهری و پرهیز از رویکرد سیاسی در اداره شهر از نکاتی بود که نمایندگان به اعضای شهر شورای تهران متذکر شدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: توجه به مقاوم سازی اطراف تهران و لزوم برنامه ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شهر تهران و همچنین توجه به بحث پسماند و امکان بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین برای بازیافت پسماند از دیگر نکاتی بود که باید به آن توجه کرد. همچنین ظرفیت‌های شهرداری مناطق به عنوان بازوی اجرای شهرداری و شورای شهر فرصتی است که در اختیار نمایندگان شوراست که باید از آن استفاده بهتری شود و به جای افزایش تعداد نمایندگان شورای شهر که شاید آسیب زا باشد از این توان اجرایی برای بهبود اوضاع شهر تهران می توان بهره جست.

خضریان در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد جلسات مجمع نمایندگان تهران به صورت کارگروه‌های تخصصی و یا به صورت عمومی تداوم داشته باشد، همچنین مسائل مرتبط با ویروس کرونا و نگرانی هایی در این خصوص نیز در کارگروه‌های مرتبط پیگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا