سیاسی

دلیل افزایش قیمت‌ها، عدم ورود به موقع ارز به کشور/ شورای عالی امنیت مصوبه‌ برای تعطیلی نداشته است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، علی ربیعی سخنگوی دولت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با تاکید مقام معظم رهبری برای رصد و کنترل قیمت‌ها و برنامه دولت اظهار کرد: خوشبختانه در چند جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت این موضوع در دستور جلسه بود. بعضی از افزایش قیمت‌ها به دلیل این بود که نتوانستیم ارز را به موقع وارد کنیم و کالا‌ها دیر وارد کشور شدند. با تمهیدات انجام شده استفاده از ارز صادراتی و تهاتر، نهاده‌هایی که روی قیمت مرغ و تخم مرغ تاثیر داشت مورد توجه قرار گرفت.

وی بیان کرد: با تصمیمی که در مورد گمرک گرفته شد و با ارز‌های نیمایی و تمهیدات بانک مرکزی گشایشی در این زمینه صورت گرفت. ستاد تنظیم بازار هم جلسات خود را پیوسته برگزار می‌کند و تقسیم کاری هم میان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت صورت گرفته است.

سخنگوی دولت افزود: عرضه مرغ و تخم مرغ در بازار از سوی جهاد کشاورزی انجام خواهد شد و فکر می‌کنم در روند قیمت تاثیر داشته باشد. با اختیارات داده شده و هماهنگی‌های صورت گرفته بخشی از مشکلات در حال مرتفع شدن است. ۲۵ هزار تن برنج ترخیص شده و الحمدلله ذخیره سازی ما وضع مناسبی دارد. فکر ما میوه و اقلام مربوط به شب عید است.

ربیعی در رابطه با طرح دولت در خصوص اصلاح لایحه دولت بیان کرد: دولت یک لایحه جامع برای همه انتخابات‌ها تهیه کرده و به مجلس فرستاده است و انتظار ما این بود موارد در قالب ابن لایحه مورد بررسی قرار گیرد. از تجارب دولت‌های قبل در این لایحه استفاده شده است. احترام به کار کارشناسی این است که مجلس بر اساس طرح کارشناسی ارائه شده از سوی دولت عمل کند. جامعیت لایحه دولت بسیار بالاتر است و دولت مصرانه روی این لایحه اصرار دارد.

وی در رابطه با تعطیلی‌های گسترده‌تر و ارتباط آن با مخالفت شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: اساسا شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای در زمینه تعطیلی نداشته است. مصوبات ستاد کرونا را تایید کرده و به امضای مقام معظم رهبری رسانده است و اساسا این تعبیر هدفدار است. تشخیص تعطیلی‌ها بر عهده کمیته سلامت ستاد ملی کرونا است.

سخنگوی دولت افزود: گاهی با دیدگاه یک کارشناس مواجه می‌شوید و آنچه برای ما ملاک عمل است، تصمیم کمیته بهداشت و سلامت است و هر تصمیمی که برای تعطیلی بگیرند جاری و ساری خواهد شد. از رسانه‌ها خواهش می‌کنم می‌کنم تعطیلی یا کنترل را مقابل هم قرار ندهند. ما ناچار هستیم هر جا لازم است تعطیلی را داشته باشیم هر جا لازم است پروتکل را رعایت کنیم و مردم در یک تلاش همگانی آن را به پویشی تبدیل کنند که از کودکان تا سالمندان به سمت پروتکل‌ها بروند. بیش از تعطیلی مراعات خود مردم موثر است.

ربیعی در قسمتی دیگر از صحبت‌ها در رابطه با ارز گفت: ما باید بپذیریم مثل سال‌های قبل نیستیم که ارز زیادی در کشور داشته باشیم. در مورد کنترل بازار هم سیاست‌هایی که در مورد تفکیک وظایف صمت و جهاد کشاورزی صورت گرفته بیان شد و ان شاءالله شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا