ورزشی

تنها یک روز فرصت برای نجات بارسلونا از ورشکستگی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1717322/29

زمان: 15:36  
1399/08/14

بازدید: 16,671

گزارش

کمیته ریاست باشگاه بارسلونا تنها امروز را برای رسیدن به توافق با بازیکنان بر سر کاهش دستمزد مهلت دارد.

به گزارش “آلانه”، باشگاه بارسلونا یکی از باشگاه هایی است که بیشترین ضرر اقتصادی را از شیوع کرونا دیده است. بیش از 200 میلیون یورو از درآمدهای پیش بینی شده بارسا برای فصل گذشته کاسته شد و باشگاه در دوران قرنطینه برای بازگرداندن تعادل به بودجه مجبور شد 70 درصد از دستمرد بازیکنان را کاهش دهد.

 

 

 

 

جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق بارسلونا قبل از استعفا در تلاش بود تا با دپارتمان های مختلف باشگاه بر سر کاهش دستمزد به توافق برسد ولی به توفیقی دست پیدا نکرد. ماه گذشته او از هر دپارتمان از جمله بازیکنان خواست که تا سه هفته مهلت دارند یک نماینده برای مذاکره با باشگاه معرفی کنند اما تقریبا هیچ دپارتمانی با کاهش دستمزد موافقت نکرد؛ این در حالی است که بارسلونا با خطر ورشکشتگی بانکی روبرو است. 61 درصد بودجه باشگاه را دستمزد بازیکنان تیم اول شامل می شود.

 

 

 

 

پس از استعفای بارتومئو مدیریت باشگاه به یک کمیته با ریاست کارلس توسکتس رسید. او سه روز پیش در مورد مشکلات اقتصادی باشگاه بارسا اخطار داد:« تا 5 نوامبر مهلت داریم تا در مورد کاهش دستمزد بازیکنان و دیگر دپارتمان ها به توافق برسیم. شرایط مالی باشگاه اصلا خوب نیست و کاهش هزینه ها اهمیت خیلی بالایی دارد. خوشبینم که در نهایت با بازیکنان به توافق برسیم. ما در دو جبهه مشغول فعالیتیم. اول کاهش هزینه ها و دوم درآمدزایی که در باشگاه دیده نمی شود و وجود ندارد. شنیده ام بازیکنان با کاهش دستمزد مخالفند اما اگر توافق نکنیم، با خطر ورشکستگی روبرو خواهیم شد.»

 

 

 

 

فردا این مهلت به اتمام می رسد و امروز قرار است توسکتس با نماینده بازیکنان وارد مذاکره شود. گفته می شود موضع گیری ها همچنان مخالف است و توسکتس کار دشواری برای توافق خواهد داشت. در بارسا لیونل مسی با دستمزد 50 میلیون یورویی خالص در سال بیشترین دستمزد را دریافت می کند و پس از او آنتوان گریزمان قرار دارد که سالانه 17 میلیون یورو دستمزد می گیرد.

کمیته در صورت عدم توافق می تواند از اختیارات خود استفاده کرده و یک طرف دستمزدها را کاهش دهد و در این صورت بازیکنان می توانند باشگاه را به دادگاه بکشند. مشکل کمیته اینجاست که بازیکنان معتقدند صلاحیت مذاکره برای کاهش دستمزدها را ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا