سیاسی

تسخیر لانه‌ جاسوسی در دنیا بی سابقه بود

پنل اس ام اس هیرو

تسخیر لانه‌ جاسوسی از معجزات الهی بود به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان؛ آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز (چهارشنبه، ۱۴ آبان) در نطق پیش از دستور خود در جلسه این شورا که با حضور همه اعضاء فقیه و حقوقدان برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) گفت: در ایام هفته وحدت هستیم؛ هفته بسیار مبارکی که توسط امام راحل بر مبنای وحدت شیعه و سنی و اتحاد امت اسلامی پایه‌گذاری شد.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه از زمان طرح هفته وحدت تاکنون امت اسلامی روز به روز با هم متحدتر شده‌اند، بیان کرد: امروز اگرچه برخی حکام خائن منطقه بر این تفرق‌ها دامن می‌زنند، اما امت اسلامی با یکدیگر متحد هستند که نمونه این روز‌های آن را می‌توان در خروش یکپارچه جهان اسلام از سنی تا شیعه در محکومت توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام دید.

وی تصریح کرد: در ایران اسلامی نیز اتحاد بین شیعیان و اهل سنت بسیار خوب و امروز این وحدت در شهر‌های مختلف کاملا مشهود است.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگر از سخنان خود به یوم الله ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران اشاره کرد و گفت: مساله تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ بدون شک از معجزات الهی بود. در دنیا بی سابقه بود که کشوری این‌گونه لانه جاسوسی و محل طراحی خرابکاری‌های ابر قدرت وقت جهان را تسخیر و این‌گونه آنها را تحقیر کند و در مقابل آنها هیچ غلطی هم نکنند. این قدرت الهی را خداوند متعال به نظام اسلامی و رهبری آن هدیه داد.

وی با محکوم کردن اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه در حمایت از توهین به پیامبر مکرم اسلام در این کشور تاکید کرد: مایه تاسف است که رئیس جمهور نادان فرانسه از توهین به پیامبر رحمت حمایت کند؛ پیامبری که جلوه رحمت و مهربانی بود و در ۱۴۰۰ سال پیش مقابل برده‌داری، ظلم و ستم به زنان ایستاد تا جایی که شخصیت زن را همواره تکریم کرد.

وی افزود: پیامبر اسلام در مقابل همه کفر ایستاد و کعبه را به مرکز توحید تبدیل کرد؛ چنین شخصیت عظیمی در تاریخ بشریت همواره لایق ستایش و احترام است و توهین کنندگان به ایشان به خود ضرر می‌رسانند، و البته دنیای اسلام هرگز مقابل این اقدامات هتاکانه سکوت نمی‌کند.

آیت الله جنتی با اشاره به استعفا و کناره‌گیری اخیر آیت الله یزدی از عضویت در شورای نگهبان به دلیل بیماری تصریح کرد: برای شفای هرچه سریعتر آیت الله یزدی دعا می‌کنیم؛ ایشان حقیقتا شخصیت کم نظیر در تاریخ جمهوری اسلامی است. مردی که سراسر عمر خود را در راه جهاد صرف کرد؛ چه دوران ستمشاهی که در زندان و تبعید به سر برد و همواره مقاومت کرد و چه در دوران جمهوری اسلامی که معتمد امام و رهبری بوده و هست و در پست‌های مختلف به نظام اسلامی خدمت کرد.

وی مقاومت، خستگی ناپذیری و شجاعت را جزو خصایص آیت الله یزدی برشمرد و برای ایشان از خداوند متعال طلب عافیت و سلامتی کرد.

دبیر شورای نگهبان در پایان با ابراز خرسندی از انتصاب آیت الله احمد خاتمی به عضویت شورای نگهبان از سوی رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که در خدمت یکی از فضلا و فقهای نامدار هستیم. ایشان به حق انسانی شایسته و انقلابی هستند که سوابق ارزنده‌ای در خدمت به نظام اسلامی دارند و برای ایشان از خدای متعال توفیق روز افزون را خواستارم.

پس از سخنان دبیر، سایر اعضای شورای نگهبان از خدمات ارزنده آیت‌الله یزدی در طول مدت خدمت در این شورا قدردانی و برای آیت الله خاتمی آرزوی توفیق کردند.

آیت الله شب زنده‌دار در سخنانی درباره آیت الله خاتمی گفت: ایشان در احکام دینی و موازین شرعی محکم هستند و ایستادگی دارند و امیدواریم شورا با حضور ایشان قوت بیشتری پیدا کند.

آیت الله مدرسی یزدی نیز در سخنانی با بیان اینکه آیت الله یزدی از قبل از پیروزی انقلاب مایه دلگرمی و امید حوزه علمیه بودند، خاطرنشان کرد: شجاعت و تصمیم گیری‌های شجاعانه ایشان همواره ارزنده و مفید و منشاء خدمات بسیار بوده است. اعتماد و نزدیکی ایشان به امام خمینی (ره) موجب شد وقتی ایشان به قم آمدند به منزل آیت الله یزدی رفتند و اداره نهضت انقلابی در قم با ایشان بود. ان‌شاءالله توفیقات شورای نگهبان با حضور آیت الله خاتمی نیز بیشتر شود.

آیت الله اعرافی از دیگر فقهای شورای نگهبان در این جلسه تاکید کرد: آیت الله یزدی همیشه برای ما یک الگو بوده است؛ چهره‌ای اخلاقی و وارسته که درس‌های اخلاقی ایشان همواره برای جوانان ملاک بوده است. من درس‌های اخلاقی ایشان در مدرسه فیضیه را به یاد دارم که بسیار نافذ بود. همچنین آیت الله خاتمی از کمالات بسیاری برخوردارند که امیدواریم حضور ایشان برای ارتقای مباحث در جلسات مفید باشد.

ره‌پیک عضو حقوقدان نیز در سخنان کوتاهی درباره آیت الله یزدی گفت: ایشان با اینکه در ایام انتخابات هم بیمار بودند و حضور در جلسات شورا برایشان دشوار بود، اما سر موقع در جلسات حاضر می‌شدند که امیدواریم خدای متعال هرچه سریعتر ایشان را شفا دهند.

آیت الله خاتمی عضو جدید فقهای شورای نگهبان اظهار کرد: از رهبر معظم انقلاب که این طلبه ناچیز را شایسته جایگاه رفیع خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سنگر مهم شورای نگهبان دانستند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: از آیت الله جنتی که مایه افتخار روحانیت است و به تعبیر رهبر انقلاب از شخصیت‌های بی‌بدیل نظام اسلامی است و نیز همه فقها و حقوقدانان شورای نگهبان تقدیر و تشکر دارم و امیداورم در کنار هم به نظام اسلامی و مردم خدمت کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا