سیاسی

ولایتی: حمله به دانشگاه کابل نشانه بزدلی جنایتکاران است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پی حمله تروریستی کابل که منجر به شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان نیز شد، ضمن تسلیت به دولت و ملت بزرگ افغانستان، این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

متن پیام ولایتی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

حمله جنایتکارانه و تروریستی به دانشکده حقوق دانشگاه کابل، محیطی که برای تحصیل علم، دانش و افزایش آگاهی در جامعه و ایجاد رشد، ثبات و امنیت تلاش می‌کند و مجروح و شهید شدن مظلومانه تعدادی از اساتید، دانشجویان و برادران عزیز افغانستانی موجب تأسف و تأثر گردید.

حمله به دانشگاه و ترور افراد بی دفاع که در جهت ارتقا اندیشه و فکر گام بر می‌دارند نشانه بزدلی و حقارت جنایتکارانی است که نه تنها صلح و ثبات در افغانستان که در منطقه و جهان را نشانه رفته اند و باید در برابر تروریست‌ها و حامیان آنان با قدرت و قوت ایستادگی و مبارزه کرد که هر گونه اقدام جنایت کارانه و ناجوانمردانه‌ای را بر علیه ملت مظلوم منطقه مرتکب می‌شوند.

جامعه دانشگاهی و همه مردم بزرگ ایران خود را در غم شهادت این عزیزان همراه دانسته و آن را محکوم می‌نماید و تردیدی نیست که همچون گذشته ایستادگی و مقاومت در برابر آنان که خط سرخ مکتب سلیمانی است، علاج و راه حل خشکاندن ریشه‌های تروریسم در منطقه است.

اینجانب شهادت جمعی از اساتید و دانشجویان این حادثه تأسف بار را به ملت و دولت افغانستان تسلیت عرض نموده، ضمن ابراز همدردی، برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل می‌نمایم و امیدوارم در سایه وحدت و همبستگی، شاهد ریشه کن شدن تروریسم و برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان باشیم.

علی اکبر ولایتی»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا