سیاسی

پیام رهبر انقلاب به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید فهمیده

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش گروه سیاسی باشگاه آلانه، به مناسبت فرارسیدن چهلیمن سالگرد شهادت شهید دانش‌آموز محمدحسین فهمیده، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی صادر کردند.

متن پیام  رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

«به مناسبت چهلیمن سال شهادت حماسه ساز شهید فهمیده و برادر شهیدش یاد آن شهیدان و پدر گرامی و مادر صبور آنان را که در چند ماه اخیر به عزیزان والا مقام خود پیوستند گرامی می‌داریم و غفران الهی و حشر با اولیاء الله را برای آنان مسالت می‌کنم و سعادت و موفقیت برای بازمادگان آنان از خداوند می‌طلبم.»

پیام رهبر انقلاب به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید فهمیده

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز که حامل پیام رهبر انقلاب بود در دیدار با خانواده شهید فهمیده با اشاره به بینش و شجاعت شهید فهمیده گفت: شهید فهمیده در زمان خودش با سن کم خود بصیرت و آگاهی داشته و اقدام به موقع ایشان افتخار بزرگی است.

پیام رهبر انقلاب به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید فهمیده

امام جمعه کرج افزود: چنین شهدایی باید الگوی جوانان امروز باشند تا در سایه ولایت از موانع و مشکلات امروزی عبور کنیم.

برادر شهید فهمیده نیز در این دیدار گفت: بهترین اتفاق زندگی خانواده ما دریافت پیام ارزشمند رهبر معظم انقلاب است که امروز اتفاق افتاده و ما همچنان با جان خود پای ولایت و ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستاده ایم.

۸ آبان سالروز شهادت دانش‌آموز بسیجی محمدحسین فهمیده است. شهید فهمیده سال ۱۳۴۶ در قم متولد شد. سال ۱۳۵۹ در سن ۱۳ سالگی با شروع جنگ تحمیلی، عازم خرمشهر می‌شود و با هجوم عراقی‌ها، در محاصره تانک‌ها قرار می‌گیرند. شهید فهمیده در حالیکه نارنجک به کمر بسته بود تیری به پای او اصابت می‌کند، اما موفق می‌شود خود را به تانک پیش رو برساند و آنرا منفجر کند؛ دشمن تصور می‌کند حمله‌ای صورت گرفته و فرار می‌کند؛ در نتیجه، حلقه محاصره شکسته می‌شود و پس از مدتی نیرو‌های کمکی نیز می‌رسند.

روز شهادت این شهید، روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا