ورزشی

ستاره های فوتبال ایران؛ هم چنان دور از انتخابات 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1716907/34

زمان: 09:25  
1399/08/12

بازدید: 7,661

با وجود انتقادات صورت گرفته از برخی بندهای شرایط حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال این بند ها در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال نیز وجود دارد و تنها تقلیل پیدا کرده است. 

به گزارش “آلانه”، پیش از این چهره ای چون علی دایی اگر می خواست در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کند ابتدا باید 10 سال مدیر می شد و از سویی 10 عضو مجمع عمومی را همراه خود می کرد! در صورتی که این قانون در سایر کشورها وجود ندارد و دیدید که در برهه ای از زمان کاسیاس نامزد حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا شد. با همه نقدهای صورت گرفته تصور می شد این بار اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به چهره های سرشناس فوتبال اجازه ورود به انتخابات را بدهد اما به نظر می رسد بندهایی که در مورد آن صحبت می شد حذف نشده اما تقلیل پیدا کرده است. 

 

علی کفاشیان یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال در این باره می گوید: شرایط قبل تغییر کرده است، قبلا می بایست فرد 10 سال سابقه مدیریت ورزشی داشته باشد و 10 نفر از اعضای مجمع هم او رامعرفی می کردند. اما الان این سابقه ورزشی به 4 سال تقلیل پیدا کرده و از همه رشته‌های ورزشی هم می توانند بیایند…

 

این بدین معنی است اگر علی دایی و دیگر فوتبالیست های تحصیلکرده اگر نیت به حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بگیرند ابتدا باید در جایی 4 سال مدیریت کنند؛ البته علی کفاشیان که در این باره با رادیو صحبت می کرد مشخص نکرد نامزدها هم چنان باید 10 امضاء از اعضای مجمع بگیرند یا نه. 

گفتنی است انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در دی یا بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا