ورزشی

خبر امیدوار کننده؛ انتخابات امسال برگزار می شود 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1716903/34

زمان: 08:47  
1399/08/12

بازدید: 6,573

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه به طور قطع در سال جاری برگزار خواهد شد به این خاطر که فیفا اجازه برگزاری انتخابات را به فدراسیون فوتبال داده است. 

به گزارش “آلانه”، بر اساس خبری که علی کفاشیان آنرا اعلام کرده بند یک اساسنامه که مورد نقد فیفا بود؛ بندی که فدراسیون فوتبال را تعریف می کرد بعد از برگزاری انتخابات هم می تواند با تعامل فدراسیون فوتبال و مجلس شورای اسلامی اصلاح شود. 

 

در بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال این چنین آمده است:  فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که در این اساسنامه فدراسیون نامیده می شود، یک نهاد غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی است که بر اساس مشی و اصولی ورزشی تعیین شده به موجب منشور المپیک، با مراعات شئون اسلامی و منافع ملی و به عنوان بالاترین مرجع ذیصلاح در رشته های ورزشی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی تشکیل شده و در چارچوب این اساسنامه، با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و رعایت قوانین و مقررات مربوطه فعالیت می نماید. این فدراسیون برای مدت زمان نامحدودی تشکیل شده است.

 

فیفا به این بند نقد دارد. در بند یک فدراسیون فوتبال اگر چه به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی تعریف شده اما تاکید می کند باید با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان که یک نهاد دولتی بشمار می رود فعالیت های خود را دنبال کند؛ این در حالی است که فیفا تاکید می کند فدراسیون فوتبال باید مستقل و بر اساس تصمیمات اعضای هیات رییسه کارش را دنبال کند و البته به قوانین داخلی احترام بگذارد. قرار است این بند در ادامه و بعد از برگزاری انتخابات مورد بررسی قرار گیرد. 

 

قرار است انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه نهایتا دی یا بهمن ماه سال جاری برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا