سیاسی

توضیحات ذوالفقاری درباره اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه نشست مشترک استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های کشور که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و سعید نمکی وزیر بهداشت برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به روند شیوع بیماری خصوصا در ۲۵ استان که بر اساس اعلام وزارت بهداشت در وضعیت خطر بودند، روز گذشته تصمیم گرفتیم محدودیت‌های تردد در مراکز این استان‌ها را اعلام کنیم.

وی افزود: البته ۶ استان دیگر نیز به نوعی در مسیر کنترل تردد قرار خواهند گرفت؛ استان‌های شمالی مشمول وضعیت خطر نبودند، ولی وقتی خودرویی از تهران یا دیگر استان‌ها کسی نمی‌تواند خارج شود، ورود به آن استان‌ها برای افراد غیر بومی هم ممکن نیست. استان‌های قزوین، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان دیگر استان‌ها هستند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: از امروز ساعت ۱۲ خروج افراد بومی با پلاک‌های بومی از مراکز ۲۵ استان ممنوع است و ورود افراد غیر بومی هم به این مراکز ممنوع است. ما در این محدودیت‌ها استان تهران و البرز را یکپارچه دیدیم و ورود و خروج را آخر حوزه استحفاظی قرار دادیم و مثلا مردم تهران می‌توانند در داخل استان و در شهر‌های همجوار تردد داشته باشند. همچنین می‌توانند از کمربندی‌های شهر‌ها عبور کنند، مثلاً کسی که اهل قم است و از مسیر دیگری قصد عبور از تهران را دارد می‌تواند از داخل استان تهران و البرز عبور کند، ولی نمی‌تواند وارد شهر تهران و کرج شود.

ذوالفقاری بیان کرد: جریمه ۵۰۰ هزارتومانی برای خودروهای متخلف اعمال و ضمن جریمه از ورود یا خروج خودروها ممانعت می‌شود و اگر خودرویی اصرار داشت که خلاف قانون را انجام دهد قطعاً  آن خودرو را توقیف خواهیم کرد. همچنین ممنوعیت تردد فقط برای خودروهای پلاک شخصی است و شامل حمل و نقل عمومی نمی‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا