سیاسی

تاریخ نشان می‌دهد که مردم هیچ وقت کم کاری نکرده‌اند

تاریخ نشان می‌دهد که مردم هیچ وقت کم کاری نکرده‌اندوهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی در گفت‌و‌گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با یادآوری قیام روز ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ که تجمع اعتراضی دانش آموزان در محوطه دانشگاه تهران مورد سرکوب خونین قرار گرفت، گفت: در آن مقطع زمانی حضور دانش آموزان دوشادوش دانشجویان و دیگر اقشار مردم در راهپیمایی های اعتراضی نشانگر زنده بودن فرهنگ آزادی خواهی و آزادگی در جامعه ایران است.

عزیزی ادامه داد: جامعه ایرانی در طول تاریخ اصالت ظلم ستیزی و عزتمندی خودش را حفظ کرده و در هر مقطع تاریخی که لازم بوده از این سرمایه کم نظیر برای رهایی از یوغ ستم استفاده کرده است. 


بیشتر بخوانید

رفیق شفیق شعبون بی‌مخ چطور عاشق انقلاب شد؟


فعال سیاسی اصولگرا افزود: مناسبت دیگر این روز؛ تسخیر لانه جاسوسی در سیزدهم آبان ماه ۱۳۵۸ در سال روز قیام دانش آموزان در دانشگاه تهران است. ۱۳ آبان ۵۸ سفارت آمریکا در تهران که به مقر جاسوسی سرویس های اطلاعاتی دشمنان مردم تبدیل شده بود در یک حرکت خودجوش توسط دانشجویان فتح شد. در این حرکت انقلابی که توسط دانشجویان مبارز انجام گرفت تعداد ۱۶ نفر به گروگان گرفته شدند و تعداد زیادی اسناد و مدارک اقدام علیه انقلاب بدست آمد، این حرکت از طرف حضرت امام خمینی به عنوان انقلاب دوم نام گرفت.

او اضافه کرد: وقتی که وقایع تاریخ را ورق می زنیم، یک نکته درخشان در سراسر آن می درخشد و آن هوشیاری، بصیرت و فداکاری آحاد ملت برای حفظ عزت و سربلندی کشور است. به روشنی درک می کنیم که مردم هیچ وقت کم کاری نکرده‌اند، ولی متاسفانه سستی و گاها خیانت بعضی از مدیران اجرایی اجازه نداد که حلاوت و شیرینی پیروزی ها به دل ملت بنشیند؛ امیدواریم با اقدامات و پی گیری جدی قوه قضائیه لبخند رضایت دوباره بر لب مردم بنشیند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا