سیاسی

بخشی از مشکلات بازار بورس رسانه‌ای است/ نباید هیچ نوع افزایش قیمتی در زمینه کالا‌ها داشته باشیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: بخشی از شرایط و مشکلات واقعی برای مردم ملموس است، اما آنچه شرایط را سخت‌تر می‌کند موضوع رسانه‌های خارجی در انتخابات آمریکاست.

وی افزود: مردم با دولت به خوبی همراهی کردند و ما هم باید به آن‌ها کمک کنیم؛ قیمت برنج خارجی از ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان به ۲۴۰۰۰ تومان رسیده است، این افزایش قیمت‌ها باعث خارج شدن بخشی مردم از مدار خرید می‌شود؛ همه مشکلاتی مثل محدودیت‌ها و تحریم را می‌دانیم، اما باید در زمینه رسانه‌ای و مدیریتی تلاش کنیم و باری را از دوش دولت برداریم.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما در اینجا در مقابل رسانه‌های خارجی باید افکار عمومی خود را مدیریت کنیم و نباید جامعه را در مقابل پدیده‌های بیرونی کشور شرطی کنیم که متاسفانه این اتفاق الان افتاده است؛ باید بانک مرکزی در مورد دخالت‌های ارزی تلاش داشته باشد؛ تقریبا ما در حوزه کالایی مشکلی نداریم، اما باید در زمینه قیمتی تلاشمان برای مردم ملموس باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: بخشی از مشکلات بازار بورس رسانه‌ای است هر چند اقدام اطلاع رسانی بورس خوب بوده که دیر هم انجام شده، اما به هرحال خوب است. رسانه‌ها نباید مردم را دچار تشویش ذهنی کنند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار ما از وزارت ارشاد این است که رسانه‌ها را کنترل کنند اظهار کرد: کماکان رسانه‌های خارجی باید رصد شوند و مقابله و اقدامات ایجابی که لازم است انجام شود. نباید اتفاقات انتخاباتی آن ورِ آب محور دو قطبی شود. سیاست کلی ما این است که نباید این موضوع باعث اختلافات داخلی شود.

وزیر کشور تصریح کرد: نباید هیچ نوع افزایش قیمتی در زمینه کالا‌ها داشته باشیم، بازار باید دارای اثر تعادلی باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا