ورزشی

بازنشسته ها در انتخابات؛ هم بله هم نه

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1716905/34

زمان: 09:10  
1399/08/12

بازدید: 2,393

آیا بازنشسته ها می توانند در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کنند. برخی می گویند بله و برخی می گویند نه! و سردرگمی خاصی در حضور بازنشسته ها در فدراسیون فوتبال وجود دارد. 

به گزارش “آلانه”، در سنوات گذشته هم این چنین بوده است؛ نمونه اش محمد رضا ساکت به بهانه بازنشستگی از سمت دبیر کلی فدراسیون فوتبال استعفاء کرد اما حیدر بهاروند با همین شرایط ریاست فدراسیون فوتبال را به طور موقت برعهده گرفت. 

 

در انتخابات جدید ریاست فدراسیون فوتبال شرایط به چه صورت خواهد بود؟ بالاخره بازنشسته ها می توانند در انتخابات حضور پیدا کنند یا نه. انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در ماه های آینده در شرایطی برگزار می شود که بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال که مورد فدراسیون فوتبال جهان است هنوز تغییر نکرده؛ این بند ماه هاست مورد بحث بین فدراسیون فوتبال و فیفا است و قرار است بعد از برگزاری انتخابات با تعامل فدراسیون فوتبال و مجلس شورای اسلامی نتیجه واحدی به دنبال داشته باشد. بر همین اساس و در حال حاضر فدراسیون نهاد عمومی غیر دولتی است به همین خاطر هم‌چنان مشمول قانون مجلس می شود و رییس فدراسیون و دبیرکل و خزانه‌دار نمی‌توانند بازنشسته باشند، اما اعضا هیئت رییسه و سازمان لیگ می توانند از بازنشسته ها باشند. به واقع در انتخابات آتی ریاست فدراسیون فوتبال بازنشسته ها هم هستند و هم نیستند! 

 

ریاست فدراسیون فوتبال – دبیر کل و خزانه دار در تعریف قانون شغل محسوب می شود اما اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نه. به این خاطر که رییس – دبیر کل و خزانه دار هر روز مجبور به حضور در فدراسیون فوتبال هستند اما جلسات اعضای هیات رییسه و سازمان لیگ هر هفته یکبار برگزار می شود و اعضاء موظف به حضور هر روزه در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا