ورزشی

اتفاق عجیب برای سوباسای تراکتور در لیگ سوئد (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، یوکیا سوگیتا ستاره ژاپنی و سابق تیم تراکتور، یکی از محبوب ترین بازیکنان در تبریز بود اما او ترجیح داد که پس از اتمام قرارداد قرضی اش در تبریز نماند و به لیگ سوئد بازگردد. این فوتبالیست 27 ساله در بازگشت به سوئد عملکرد خوبی را از خود نشان داد اما روز گذشته در یک دیدار حساس، اتفاقی عجیب را تجربه کرد.

 

سوگیتا که به ادعای مدیرعامل تیم تبریزی به خاطر مشکلات همسرش در ایران و صمیمیت بیش از حد تی تی ها با او و خانواده اش، از تراکتور جدا شد، شب گذشته در ترکیب اصلی تیمش «سیریئوس» قرار داشت و اتفاقا نمایش درخشانی را هم ارائه کرد. با این حال نکته جالب این بازی برای او، زمانی بود که داور پس از گل او در سوت خود دمید و خطا گرفت.

سوگیتا که در تیم سیریئوس پیراهن شماره 23 را در اختیار دارد، با مهارت دیدنی توانست از دو بازیکن بگذرد و شوت خود را از پشت محوطه جریمه روانه دروازه کند و گلر کالمار را شکست دهد؛ دقیقا مشابه گلی که با پیراهن تراکتور به تیم نساجی زد. اما داور بازی بی توجه به این که توپ به سمت دروازه می‌رود تا یکی از زیباترین گل های فصل سوئد را رقم بزند، خطا بر روی سوگیتا را اعلام کرد تا بازیکن ژاپنی روی زمین بخوابد و دست و پایش را روی چمن بکوبد و به این شکل اعتراضش را نشان دهد.

 

 

 

 

 

 

 

اگر این گل در دقیقه 50 ثبت می‌شد، سیریئوس نتیجه را 3-1 می‌کرد اما سوت خودداری داور از آوانتاژ سبب شد تا این گل زیبا به هدر برود و در ادامه هم کالمار گل تساوی را زد تا سه امتیاز حساس از دست یاران یوکیا سوگیتا برود. خود سوگیتا در این باره می‌گوید: «خب نمی‌دانم، واقعا نمی‌دانم چرا داور سوت زد. وقتی او سوت می‌زند همه چیز متوقف می‌شود و شما دیگر شانس هیچ کاری را ندارید، به هر حال او تصمیم گیر است و چاره دیگری نیست.»

 

این بازیکن ژاپنی در حالی به شکلی مودبانه نسبت به داور سخت گیر بازی، موضع گرفته که در ایران نیز برخوردی این چنینی را داشت. اگرچه صمیمیت او هرگز به پای بازیکنان ایرانی و البته طرفداران پرشور تراکتور نمی‌رسید اما با همان برخورد سرد هم توانست هواداران زیادی را در ایران کسب کند.

او در ایران به «سوباسا» معروف بود و این لقب را از تی تی ها به خاطر تکنیک و سرعت بالایش گرفته؛ لقبی که شاید هواداران سوئدی هم بعد از بازی شب گذشته به یوکیا سوگیتا بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا