سیاسی

طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شائبه سیاسی ندارد/ قضات و روزنامه‌نگاران باید در انتخابات ثبت نام کنند

پنل اس ام اس هیرو

طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شائبه سیاسی ندارد/ قضات و روزنامه‌نگاران باید در انتخابات ثبت نام کنندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری گفت: تصویب این طرح را بسیار ضروری می‌دانم، چرا که هنگام ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری، جهان بر وضعیت انتخابات ما متمرکز می‌شود و گاهی به دلیل انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی ما را  مسخره می‌کنند.

وی گفت: براساس این قانون ابتدا متقاضیان باید مدارکی به شورای نگهبان ارائه دهند و سپس در صورت داشتن این مدارک می‌توانند در انتخابات ثبت نام کنند، همچنین اگرچه اکنون مشکلات اقتصادی داریم اما این مهم منافاتی با طرح بسیار مهم اصلاح انتخابات ریاست جمهوری ندارد این در حالی است که مجلس طرح تامین کالاهای اساسی را به تازگی تصویب کرده است.

میرتاج الدینی بیان کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شائبه سیاسی ندارد، متاسفانه هر طرحی آورده شود عده ای آن را سیاسی می‌کنند.

وی تاکید کرد: ثبت نام استانداران و فرمانداران باید به صورت مطلق باشد، همچنین در نظر گرفتن سن ۴۵ سال قابل استناد نیست، چرا که در انتخاب نبوت نیز مبنای سن ۴۰ سال بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: قضات، وکلا و روزنامه نگاران برجسته باید بتوانند در انتخابات ثبت نام کنند، همچنین از هیئت رئیسه درخواست می‌کنم در طرح، پیشنهادات وحدت رویه را رعایت کنند.

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا