سیاسی

ایرادات شورای نگهبان نسبت به مصوبه اخذ مالیات بر خانه‌های خالی اصلاح شد

پنل اس ام اس هیرو

ایرادات شورای نگهبان نسبت به مالیات بر خانه‌های خالی اصلاح شدمهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه،  در تشریح جلسه امروز عصر کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: لایحه توسعه منطقه آزاد اقتصادی انزلی اعاده شده از سوی شورای نگهبان که پیش از این هم یک بار به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شده بود با حضور بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: این لایحه به صورت منفصل است و باید قطعات مختلفی به منطقه اصلی الحاق شود که این موضوع جای بحث دارد. مجمع تشخیص مصلحت نظام دو ایراد نسبت به این لایحه مطرح کرد و شورای نگهبان هم با استناد به مغایرت برخی قسمت‌های این لایحه با سیاست‌های کلی نظام از آن ایراد گرفت که در این جلسه نمایندگان نظرات موافق و مخالف خود را مطرح کردند و مقرر شد تصمیم‌گیری نهایی درباره آن در جلسه بعدی کمیسیون انجام شود.

طغیانی با اشاره به بررسی ایرادات شورای نگهبان نسبت به مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: شورای نگهبان طی نامه‌ای به مجلس ۵ ایراد نسبت به این مصوبه مطرح کرده بود که در این نشست اصلاح شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: یکی از ایرادات در مورد افرادی بود که تصمیم به فروش یا اجاره خانه دارند، اما منازلشان فروش یا اجاره نمی‌رود؛ بنابراین بر اساس اصلاحات قرار شد، این املاک با قیمت کارشناسی در سامانه املاک و اسکان ثبت شود و باز هم در صورت عدم فروش یا اجاره با آن قیمت، مالکان این منازل از قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی معاف شوند که گزارش این مصوبه هم به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا