ورزشی

30 روز جهنمی در ساختمان سعادت‌آباد!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، روز هشتم مهرماه وقتی احمد سعادتمند از مدیرعاملی باشگاه استقلال برکنار شد، تیم حذف شده استقلال از آسیا با پنجره بسته و مشکلات متعدد به احمد مددی تحویل داده شد تا وی به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه جایگزین سعادتمند شود.

هواداران استقلال نیز که در جریان مشکلات ریز و درشت باشگاه بودند از همان ابتدا مطالبات و خواسته های خود را نه تنها از طریق فضای مجازی بلکه در تجمعات و اعتراضهایی تند در مقابل باشگاه و مجلس به گوش مسئولان رساندند تا فضای کار برای مدیریت جدید سخت و فشرده باشد.

در آن برهه دغدغه اصلی هواداران حفظ شاکله استقلال و تمدید قرارداد با بازیکنان اصلی و ستاره های آبی پوش بود که در این میان نام دیاباته و ملیچ که از دسترس استقلال هم دور شده بودند در اولویت مطالبات هواداران قرار داشت.

اما هر دو بازیکن ضرب الاجلی کوتاه مدت برای باشگاه تعیین کرده بودند تا استقلال علاوه بر مشکلات دست و پا گیر فراوان دغدغه مجاب کردن دو بازیکن خارجی خود را در اولویت قرار دهد.ضمن اینکه ملیچ قراردادش را فسخ کرده بود و دیاباته هم فقط ۱۰ روز به استقلال فرصت داده بود تا مبلغ بدهی قبلی را به حساب وی واریز کنند.

به هر حال با وجود تمام مشکلات و بسته بودن راههای انتقال پول، مبلغ ۳۱۵ هزار دلار قبل از پایان ضرب الاجل شیخ به حسابش در بانک اسلامی دبی واریز شد تا خیال هواداران از بازگشت آقای گل لیگ راحت شود.هر چند در سالهای اخیر دیوار بی اعتمادی بین باشگاه و هواداران انقدر قطور و بلند شده که وقتی باشگاه بیانیه داد و خبر واریز پول به حساب دیاباته را به طور رسمی اعلام کرد باز هم واکنش هواداران منفی بود و تصور می کردند که پولی به حساب شیخ واریز نشده و انتشار چنین اخباری صرفا جهت جلوگیری از تجمعات و اعتراضهاست!

در چنین اوضاع و احوالی که فشارها بر مسئولان باشگاه و مدیریت جدید استقلال هر لحظه بیشتر و بیشتر میشد دغدغه تامین منابع مالی برای تسویه حساب با وینفرد شفر،سرور جپاروف و باشگاه پاختاکور همچون سوهان روی اعصاب مدیرانی بود که هر روز و هر ساعت با افزایش قیمت ارز مواجه بودند و زمان برای آنها به سرعت می‌گذشت!

اما با تمام این مشکلات و شرایط نفسگیری که باشگاه استقلال با آن مواجه بود تقریبا تمام بدهی ها به حساب افرادی که شکایت آنها منجر به بسته شدن پنجره استقلال شده بود واریز شد و باشگاه در فصل نقل و انتقالات نیز بازیکنان مورد نیاز را جذب کرد تا 30 روز پرالتهاب و بدون خواب و استراحت بر مدیران باشگاه استقلال بگذرد و مشکلات بزرگی که تماما از مدیران ادوار گذشته به احمد مددی واگذار شده بود در مدتی نسبتا کوتاه برطرف شود و استقلال بتواند از این بحران به سلامت بگذرد.

فهرست پرداختی های استقلال در یک ماه اخیر نشان می‌دهد که مدیریت باشگاه در این مدت برای باز شدن پنجره و حفظ شاکله تیم مسیر دشواری را پیموده و با وجود تمام موانعی که بر سر راه وجود داشت اکنون پنجره نقل و انتقالاتی استقلال در آستانه باز شدن است تا این باشگاه بتواند قرارداد بازیکنان جدید خود را نیز ثبت کند.

باشگاه استقلال در یک ماه اخیر مبالغ ۵۹۲ هزار دلار را در چند مرحله به حساب شفر،۹۴ هزار دلار به حساب سرور جپاروف،۱۴۲ هزار دلار به حساب باشگاه پاختاکور،۳۱۵ هزار به حساب شیخ دیاباته،۵۰ هزار دلار به حساب ملیچ و ۲۵ هزار دلار که شامل جرایم منظور شده از سوی فیفا بود واریز کرده است.

ضمن اینکه در یک ماه گذشته مبلغی در حدود ۱۳ میلیارد تومان به حساب طلبکاران داخلی استقلال از جمله کنعانی زادگان و چند بازیکن سالهای قبل این باشگاه واریز شد تا استقلالی ها برای دریافت مجوز حرفه ای مشکلی نداشته باشند.

در کنار تمام اقدامات صورت گرفته، انتخاب یک کادر فنی کاملا استقلالی باعث شده تا چشم انداز هواداران این تیم برای فصل جدید کاملا روشن باشد و به نظر می رسد استقلال در فصل جدید بر خلاف سالهای قبل استارت قدرتمندانه ای داشته باشد.

نکته پایانی اینکه در خصوص تامین منابع مالی برای فصل جدید نیز مدیریت باشگاه استقلال خبرهای خوبی برای هواداران آبی دارد که احتمالا تا پایان هفته جاری رسما اعلام خواهد شد.

**سید امید صادقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا