ورزشی

کی نوبت به انتخاب مدیرعامل استقلال می‌رسد؟

به گزارش “آلانه”، پس از برکناری احمد سعادتمند از سمت مدیرعاملی باشگاه استقلال، این تیم در یک ماه اخیر با سرپرست موقت و کمک اعضای هیئت‌مدیره ارائه می‌شود و این در حالی است که از سوی وزارت ورزش هنوز گزینه‌ای جدی برای آبی‌ها مطرح نیست. 

 

تیم پرسپولیس نیز پس از حاشیه‌های ایجاد شده توسط مهدی رسول‌پناه و استعفایش، روز گذشته مدیرعامل جدید خود را شناخت و این در حالی است که استقلال سه هفته زودتر نسبت به پرسپولیس مدیرعامل خود را برکنار شده می‌دید.

 گرچه به غیر از موضوع علی کریمی و جدایی او از باشگاه، سرپرست موقت و هیئت مدیره استقلال عملکرد موفقی در فصل نقل و انتقالات داشتند و هم‌چنین مشکلات پیش روی این باشگاه اعم از مطالبات شفر، پاختاکور و جپاروف را (طبق ادعای مطرح شده) نیز حل کرده‌اند. گفتنی است این موضوعات در کوتاه‌مدت با مساعدت و همکاری اعضای هیئت مدیره حل شده، اما کاملا مشخص است روش اجرا شده برای تیم استقلال فقط برای بازه کوتاه مدت جوابگو بوده و با گذشت زمان، مشکلات مدیریت خرد جمعی نیز سر از خاک بیرون خواهد آورد. 

نمونه‌ی بارز آن در روزهای گذشته استعفای مهدی عبدیان، عضو هیئت مدیره استقلال از فعالیت‌های نقل و انتقالاتی و مشکلاتی که بین او و احمد مددی سرپرست موقت وی پیش آمد. همچنین عدم مذاکره با باشگاه کورتریک بلژیک برای به خدمت گرفتن محمد نادری که منجر به پرداخت 200 هزار دلار پول رضایت‌نامه برای انتقال این بازیکن از سوی طرف ایرانی شد؛ که اگر این انتقال با تمرکز، بدون هیجان و در حضور شخصی مطلع صورت می‌گرفت به هیچ عنوان نیاز نبود این مبلغ برای بازیکنی پرداخت شود که تنها یک سال از قراردادش باقی مانده و طرف بلژیکی آن را مدام به صورت قرضی واگذار میکند. چه آنکه حتی باشگاه بارسلونا برای بازیکن‌هایی مانند سوارز، رافینیا و راکیتیچ مبلغی برای آزادسازی دریافت نکرد.

 

در این شرایط اگر چه تعلل وزارت ورزش برای سر و سامان دادن به وضعیت باشگاه استقلال مورد انتقاد است اما، در روزهای گذشته از اسم‌هایی برای پست مدیریت استقلال نام برده شده که شاید هواداران به اداره‌ی اقلیمی و خردجمعی باشگاه قانع باشند. نام‌هایی که در بین آن‌ها گزینه‌هایی وجود داشته که هیچ سابقه روشنی در فوتبال نداشته و یا امتحان پس داده‌هایی می‌باشند که عمر مدیریت آنها به پایان رسیده است. البته این گزینه‌ها به هیچ عنوان توسط وزارت و هیئت مدیره استقلال به صورت رسمی اعلام نشده و تنها گمانه‌زنی اطراف باشگاه می‌باشد. بهر روی باشگاه استقلال در سال های گذشته آنقدر در قسمت راس باشگاه و مدیریت مشکلات داشته و تغییرات پیاپی در آن رخ داده که دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود نخواهد داشت. 

در پرسپولیس هم وضعیت چندان بهتر از باشگاه استقلال نبوده و این تیم نیز در سالیان اخیر دچار تغییرات زیادی شده که گاها به واسطه عملکرد تیم و قهرمانی‌های پیاپی مورد توجه قرار نگرفته است. اما نکته‌ی مورد توجه آن است که از فاصله‌ی اخراج سعادتمند و استعفای رسول‌پناه 3 هفته فاصله بوده و اکنون باشگاه پرسپولیس با انتصاب سمیعی مقداری سر و سامان گرفته است؛ اما در فاصله‌ی یک هفته تا شروع رقابت‌های لیگ برتر طرفداران استقلال چشم به راه تعیین سرنوشت مدیریت باشگاه‌شان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا