ورزشی

نتیجه شهرداری آستارا؛ عامل خداحافظی با 3.5.2 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1716502/34

زمان: 09:33  
1399/08/10

بازدید: 6,034

استقلال بهترین نمایش دوستانه را در برابر چوکای تالش دست کم از نظر نتیجه داشت. به این خاطر که موفق شد این تیم را با 3 گل شکست دهد و البته فرصت های دیگری را هم برای گلزنی به دست بیاورد. 

به گزارش “آلانه”، جدا از نتیجه ای که در این بازی رقم خورد این بازی دوستانه با بازی های دوستانه پیشین که در برابر تیم های نفت مسجد سلیمان – هوادار و شهرداری آستارا برگزار شد یک تفاوت ویژه داشت؛ استقلال با شیوه 4.4.2 بازی کرد در حالی که در دیدارهای قبلی شیوه بازی استقلال 3.5.2 بود. 

 

آبی ها در مصاف با شهرداری آستارا که به تازگی به دسته اول صعود کرده و هدایت آن بر عهده حسن اشجاری بازیکن سابق استقلال است به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافتند. در حالی که شهرداری آستارا ارایه گر بازی خوبی بود و در جریان بازی همانند استقلال فرصت های خوبی را برای گل زنی به دست آورده بود و دوبار توپ را به دیرک دروازه استقلال زد. اتفاقاتی که در این بازی رقم خورد به نظر می رسد محمود فکری را از ادامه بازی با سیستم 3.5.2 منصرف کرد و به همین خاطر در دیدار با چوکای تالش تیمش را با 4 دفاع به میدان فرستاد. 

 

این تصمیم جای نقد ندارد؛ با وجود اینکه استقلال در زمان استراماچونی با این شیوه بازی می کرد. واقعیت این است این سیستم در فوتبال ایران شیوه تازه ای است و کمتر بازیکنی در ایران در تیم های باشگاهی گذشته و در دوران نوجوانانی و جوانی با این سیستم بازی کرده. نفرات جدید به ترکیب تیم استقلال اضافه شدند و محمود فکری زمان کافی هم برای تمرین در سیستم 3.5.2 نداشت. از سویی باید به این نکته همه اشاره کرد استراماچونی از فوتبالی آمده بود که یکی از پلن های اصلی بازی اش 3.5.2 است و طبیعی بود که در القای ایده ها برای بازی با این شیوه کار راحت تری پیش رو داشته باشد. هر چند او هم در ابتدای حضور در استقلال با این شیوه خوب نتیجه نمی گرفت و در ادامه بود که با جا افتادن این سیستم در تیم آبی نتیجه گیری استقلال شروع شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا