سیاسی

شانس پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ صفر درصد است

پنل اس ام اس هیرو

شاکری در گفت‌وگو با باشگاه آلانه مطرح کرد:

//////مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره انتخابات ریاست جمهوری و اعلام آمادگی سیاسیون برای شرکت در آن اظهار کرد: در قانون انتخابات ما باید تجدید نظر شود و البته مجلس  هم تلاش کرده تا بتواند به طور منطقی جلوی هجوم انبوه متقاضیانِ ورود به نهاد ریاست جمهوری را بررسی کند.

او ادامه داد: باید در حال حاضر کسانی وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شوند که  شرایط لازم و اصولی را داشته باشند، قانون انتخابات اگر نهایی شود، باعث می‌شود که بار سنگین بر دوش شورای نگهبان و مردم نیفتد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تصریح کرد: سر و ته اصلاح‌طلبان به ۳ دسته تقسیم می‌شود، دسته اول کسانی هستند که از انقلاب عبور کردند و دنبال وضعیت بازخوانی دیگری نسبت به نظام هستند و بحث‌هایی را همچون اردوکشی خیابانی مطرح می‌کنند، همچنین حکومت دینی را ناکارآمد می‌دانند که شامل آقایان حجاریان، تاجیک، تاجزاده و … هستند.

شاکری بیان کرد: طیف دیگری هستند که قصد دارند خودشان را در درون نظام تعریف کنند, اما شعاری برای مطرح کردن ندارند و تمام عملکرد دولت حاصل کار آن‌ها است، در حال حاضر هم جامعه نسبت به دولت مستقر انتقادات بسیار جدی دارد و این طیف به دنبال این هستند که با تکثر نامزدها و اختلاف افکنی در جبهه مقابل یک فهرستی را وارد انتخابات کنند.

او افزود: اما قشر سوم قانون اساسی را می‌پذیرند و قصد حضور در انتخابات را دارند، اما تحلیلشان این است که رای کسب نخواهند کرد  و به دنبال این هستند که کسی را تقویت کنند که با خودشان نزدیکی بیشتری دارد, لذا وضعیت آنها برای پیروزی در انتخابات صفر است.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در پایان تاکید کرد: جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی فهرستی از نامزدهای انتخاباتی محتمل را تهیه کرده تا از این افراد دعوت کند و پرسش‌‎هایی شفاف را از آن‌ها داشته باشد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا