ورزشی

دستمزد داور درجه یک در فصل؛ کمتر از 20 میلیون!

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1716523/34

زمان: 10:42  
1399/08/10

بازدید: 1,713

دستمزد داوران برای قضاوت در بازی های لیگ برتر با توجه به پولی که در گردش است و دستمزدی که بازیکنان می گیرند خیلی ناچیز است. 

به گزارش “آلانه”، البته در هیچ فوتبالی دستمزد داوران به اندازه بازیکنان نیست و حتی دستمزدها نزدیک بهم نیست اما به نظر می رسد در کمتر فوتبالی دستمزد داوران به اندازه لیگ برتر ایران پایین باشد. فصل گذشته داوران وسط در لیگ برتر به خاطر هر بازی 900 هزار تومان می گرفتند که قرار است با 40 درصد افزایش این دستمزد در فصل جدید به 1 میلیون و 300 هزار تومان افزایش پیدا کند. داوران لیگ برتری البته بابت قضاوت در هفته های 21 تا 30 فصل گذشته از فدراسیون فوتبال طلب کار هستند. به واقع دستمزد 9 هفته پایانی هنوز با آنها تسویه حساب نشده است. 

 

داوری که شرایط ایده آلی داشته باشد در لیگ برتر هر دو هفته یک بار و مجموعا در فصل 15 بار سوت می زند و با احتساب 1 میلیون 300 هزار تومان دستمزد برای هر بازی 19 میلیون و 500 هزار تومان در فصل درآمد خواهد داشت که به نظر می رسد این کمتر از دستمزد بازیکن حتی در لیگ 2 باشد! جالب اینکه دو سه داور هستند که چنین شرایطی دارند. یعنی هر دو هفته یکبار سوت می زنند. و جالب تر اینکه در لیگ های پایین تر به خصوص لیگ یک دستمزدها به مراتب پایین تراست. به طور مثال در لیگ یک داور وسط بابت هر سوت 500 هزار تومان می گیرد. دقیقا به همین دلیل است که داوری در فوتبال ایران شعل حرفه ای به حساب نمی آید و بیشتر داوران قضاوت در بازی های لیگ برتر و لیگ یک شغل دوم و شاید هم سوم آنها به حساب می آید!

 

این دستمزد در حالی برای قضاوت در بازی های لیگ برتر و لیگ یک تعیین شده که داوران ایرانی از امکانات کافی برای قضاوت در بازی ها برخوردار نیستند. هنوز خیلی از داوران به خصوص در بازی های لیگ یک و لیگ های پایین تر هدست رادیویی ندارند. از بکارگیری سیستم VAR هم در ایران خبری نیست. در حالی که این سیستم می توانست اشتباهات داوری ها در لیگ برتر را به حداقل برساند و فشار انتقادات از داوران را کمتر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا