سیاسی

جهان اسلام در برابر اهانت رئیس جمهور فرانسه خواهد ایستاد

پنل اس ام اس هیرو

ولایتی در آیین ملی نکوداشت سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی:

جهان اسلام در برابر اهانت رئیس جمهور فرانسه خواهد ایستادبه گزارش حوزه  احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، علی اکبر ولایتی، رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی در مراسم نکوداشت سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی حضور یافت.

در این مراسم که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی آغاز شد، ولایتی با توجه به نقش و اهمیت این استان در مقابله با تهدید‌های خارجی گفت: ایرانی‌ها برای مردم آذربایجان جایگاه ویژه‌ای قائل هستند به خاطر اینکه برای احیای ایران و تثبیت مذهب تشیع در این کشور افتخار به وجود آوردند و سلسله صفویه نقش بسیار مهمی در باز تعریف ایران و تثبیت مرز‌های کشور داشته است.

وی افزود: در طول تاریخ بسیار مهم کشورمان، مردم آذربایجان بدون تردید نقش ارزشمندی داشتند و در حقیقت سلسله صفویه از اردبیل و تبریز شروع شد و سراسر ایران را فرا گرفت، بنابراین از این نظر به آذربایجانی‌ها مدیون هستیم.

ولایتی تأکید کرد: هیچ بخشی از ایران به اندازه آذربایجان در معرض آسیب همسایگان نبود و در این سال‌ها و قرن‌های متوالی آذربایجانی‌ها از هویت ایرانی چه در زمان حمله رومی‌ها، چه در زمان عثمانی و چه در زمان تجاوز روس‌ها به شمال ایران مردانه دفاع کردند.

 رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در انقلاب‌های مشروطه و انقلاب اسلامی ایران مردم آذربایجان پرچم دار بودند و در این بین علمای بزرگ آذربایجان نقش بسیار مهمی ایفا کردند که ایشان قطعا از فق‌های بزرگ شیعه دوازده امامی بوده است، ملا احمد اردبیلی، قاضی طباطبایی و مرحوم سید محمد علی قاضی طباطبایی علمای بزرگ آذربایجان بودند که نقش بسیار مهمی در تبیین تشیع ایفا کردند و امروز جمهوری اسلامی ایران اگر پرچمدار اسلام و شیعه در جهان اسلام است همه علمای سنی و شیعه اقرار دارند که پشتوانه اسلام در جهان اسلام جمهوری اسلامی است و با پایه گذاری این نهضت بزرگ توسط امام خمینی (ره) و ادامه آن توسط سلف صالح ایشان حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مستحکم ایستاده است.

وی گفت: بزرگانی مانند آیت الله سید علی محمد قاضی طباطبایی در پیشتازی آذربایجان در انقلاب اسلامی ایران نقش بسیار مهمی داشتند و نقش حاج محمد حسین کاشف الغطاء بسیار مهم بود و نکته مهم اینکه ایشان تنها مرجع در بین شیعیان در بین اهل تسنن و شیعه بودند که در زمان اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها اعلام جهاد کردند.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز مشاهده می‌کنیم که مردم آذربایجان در همه عرصه‌ها آماده هستند چه در دفاع مقدس و حالا هم که ایران به عنوان رکن اساسی مجموعه مقاومت است باز در منطقه مردم اذربایجان نقش بسیار مهمی دارند.

وی همچنین به موضوع قفقاز جنوبی اشاره و گفت: امیدواریم هرچه زود‌تر آنچه که فتنه گران بین المللی در منطقه قفقاز جنوبی ایجاد کردند و موجب شهادت بسیاری از مردم جمهوری آذربایجان هم شدند و می‌خواهند این کانون بسیار مهم و حساس بین الملللی را به مرکزی برای ایجاد مشکل در شمال ایران تبدیل کنند رفع شود و اصول سیاست جمهوری اسلامی ایران هم مشخص است و راه آن جنگ و درگیری نیست بلکه باید از طریق دیپلماتیک و سیاسی این مشکل حل بشود و کشور‌های منطقه باید به آذربایجان و ارمنستان کمک کنند تا صلح و ثبات برگردانده شود.

ولایتی با اشاره به وقایع اتفاق افتاده در فرانسه هم تاکید کرد: در مورد رییس جمهور فرانسه هم نشانه سقوط دیپلماسی در این کشور است و او دنباله روی صهیونیست هاست که مورد نفرت جهان اسلام قرار گرفته و اگر این راه را ادامه بدهد بداند که فرانسه هر روز بیش از گذشته دچار مشکل در سیاست خارجی خود خواهد شد و جهان اسلام بی تردید موضع محکمی در برابر این اقدامات خواهد داشت.

 رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مکرون باید بداند که جهان اسلام و مسلمانان در مورد اظهار نظر‌ها و اهانت آنها به پیامبر اکرم (ص) می‌ایستد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا