ورزشی

نادری 6 میلیارد تومان به کورتریک می‌دهد؟!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، پیوستن محمد نادری به تیم استقلال یکی از پر سر و صداترین اتفاقات فصل نقل و انتقالات بود که حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت. آبی‌ها که توانسته بودند در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی از خود به ثبت برسانند، با جذب نادری، سهیمه لیگ برتری خود را به پایان رساندند. 

تیم استقلال که در ثبت قراردادهای خود در این فصل نقل و انتقالات دقت کافی را به عمل آورد تا ماجرای فصل گذشته‌ی محمد بلبلی تکرار نشود و حتی از جذب سعید واسعی به همین علت امتناع ورزید، در موضوع نادری این اصل مهم را به دست فراموشی سپرد. 

در روزهای ابتدایی انتقال نادری به استقلال، این موضوع به شایعه‌ای جدی بدل شده بود که مدافع سابق سرخ‌پوشان رضایت‌نامه‌ای برای حضور در استقلال ندارد و از آنجا که محمد نادری به صورت قرضی در پرسپولیس توپ می‌زد و قرارداد رسمی وی تا سال 2021 با باشگاه کورتریک بلژیک اعتبار داشت، استقلالی‌ها در ابتدا باید با این باشگاه به توافق می‌رسیدند. 

مدیران استقلال در روزهای اول این موضوع را تکذیب کرده و عنوان داشتند مهدی عبدیان، عضو هیئت مدیره باشگاه به صورت شفاهی با باشگاه بلژیکی به توافق رسیده است. 

مدتی بعد از این موضوع و هنگامی که غیبت نادری در تمرینات استقلال ادامه یافت، این باشگاه با عدم تکذیب موضوع رضایت‌نامه، پرداخت مبلغ 200 هزار دلاری برای دریافت مجوز بازی مدافع جدیدشان را غیرواقعی دانسته و عنوان داشتند با مبلغی بسیار کمتر با باشگاه کورتریک به توافق خواهند رسید. 

 

 

 

 

اما باشگاه بلژیکی که از عقد قرارداد استقلال و محمد نادری و سر و صداهایی که این انتقال در ایران برپا کرده خبردار و مسئولان باشگاه استقلال را در عمل انجام شده می‌دید، دلیلی برای مذاکره با استقلال و ارائه تخفیف برای صدور رضایت‌نامه متصور نبود. علی‌الخصوص که پای یک ایجنت ایرانی هم در این موضوع در میان بود. 

مسئولان تیم استقلال در نهایت با تن دادن به پرداخت 200 هزار دلار برای رضایت‌نامه، تنها توانستند مراحل پرداخت به باشگاه بلژیکی را به تبدیل به اقساطی چهار دوره‌ای کنند.

 

نکته‌ی جالب در خصوص این پرونده آن است که مهدی عبدیان عضو هیئت مدیره باشگاه، که مسئول مذاکره با نادری برای پیوستن این بازیکن به استقلال بود و حتی عکس‌های انتقال وی را در کارخانه‌اش ثبت کرده بود، مدعی شده محمد نادری خودش پول رضایت‌نامه را پرداخت خواهد کرد و او برای انتقال به استقلال حاضر شده از جیب خود خرج کند.او در این باره گفته است: در توافقات با نادری قرار بر این شد که اخذ رضایت نامه این بازیکن نیز به عهده خودش باشد که نادری هم گفت خودم این رضایت نامه را می گیرم و از این جهت مشکلی وجود ندارد. اما متاسفانه شیطنت هایی باعث شد تا باشگاه او اعلام کند فقط باپرداخت 200 هزار یورو حاضر به صدور رضایت نامه او است که در نهایت طبق توفقات انجام شده قرار بر این شد که نادری شخصا مبلع رضایت نامه اش را به صورت قسطی پرداخت کند. با این شرایط نادری بابت یک سال حضور در استقلال نه تنها پولی دریافت نمی کند و بلکه مبلغ قابل توجهی از جیب خودش برای رضایت نامه پرداخت می کند. اما چون با ما حرف زده بود سر حرفش ایستاد و مردانگی کرد. 

 

 

 

 

 در حالی‌که مدتی قبل مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال عنوان داشته بود عبدیان با کورتریک به توافق شفاهی دست یافته است و طبق ادعایی دیگر، محمد نادری باید مبلغی حدود شش میلیارد تومان برای انتقال به استقلال ،به باشگاه کورتریک بپردازد. رقمی که پرداخت آن از سوی یک بازیکن در فوتبال ایران بسیار عجیب و قابل توجه است. 

 

به هر روی به نظر ماجرای پیوستن پر حرف و حدیث نادری به استقلال حل شده و این بازیکن مشکلی بابت حضور در تیم استقلال نخواهد داشت؛ انتقالی که از لحاظ مالی یا شدیدا به ضرر باشگاه استقلال و یا محمد نادری شده و به نظر تیم بلژیکی بیشترین منفعت آن را خواهد برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا