سیاسی

ایران مشعل آزادگان جهان است/ غرب به دنبال قطع روابط ایران با ملت‌های منطقه است

پنل اس ام اس هیرو

ایران مشعل آزادگان جهان است/ غرب به دنبال قطع روابط ایران با ملت‌های منطقه استبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی در افتتاحیه کنفرانس سالانه مجمع تقریب مذاهب که از طریق فضای مجازی برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: تحریم‌های آمریکا دشمنی اقتصادی با اهداف سیاسی است، زیرا واشنگتن در تلاش است با مانع تراشی در برابر توانمندی‌های دفاعی ایران مواضع و شروط خود را به راحتی بر تهران تحمیل کند.

شیخ نعیم قاسم گفت: هدف از این تحریم‌ها منزوی کردن ایران و قطع روابط آن با ملت‌های منطقه به ویژه فلسطینی‌ها است که مشتاق استقلال و آزادی و قضیه بر حق خود هستند.

وی در همین ارتباط به تحریم‌های آمریکا علیه حزب الله اشاره کرد و گفت: دلیل این تحریم‌ها این است که مقاومت شایستگی خود را در مقاومت و آزاد سازی و حمایت از استقلال به اثبات رساند و در برابر تحریم‌ها ایستاده و به مقاومت به شیوه‌های مختلف ادامه داد از همین رو ما باید این شیوه را بین نسل‌های آینده تقویت کنیم تا پیروزی‌های بیشتری را به یاری خداوند به ثمر برسانیم.

وی به موفقیت ایران در جنگ تحمیلی ۸ ساله اشاره کرد و گفت: برپایی جمهوری اسلامی به مشعل آزادگان جهان تبدیل شد و ملت فلسطین و مقاومت شرافتمندانه آن موجب نابودی اهداف اسرائیل شد و حزب الله نیز در برابر اسرائیل ایستاد و عراق و سوریه داعش تروریستی را نابود کردند و یمن نیز علیه عربستان ایستادگی اسطوره‌ای نشان داد.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به ادعای غرب در خصوص آزاد بیان گفت: عملکرد رئیس جمهور فرانسه و نظام حاکم این کشور در توجیه توهین به رسول الله (ص) و دفاع از مرتکبان این توهین، نشانه ضعف الگوی ارزشی غرب و بازگشت آن به شیوه‌های جاهلیت است.


بیشتر بخوانید

دلیل اصلی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، جلوگیری از یکپارچگی امت اسلامی است


شیخ نعیم قاسم ادامه داد: غرب که مدعی احترام به آزادی اندیشه است، اجازه می‌دهد توهین و هتاکی شود که این به دور از ادعای آن بوده و دشمنی اخلاقی و فتنه انگیزی به شمار می‌آید و بیانگر ضعف منطق است.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: فرانسه با این اقدام فقط ناامیدی و انزوا از مسلمانان و آزادگان جهان را برای خود به بار آورد باید مشی خود در تعامل با اسلام و مسلمانان را اصلاح کند درغیر این صورت تنها بازنده راهی خواهد بود که در پیش گرفته است.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع عادی سازی برخی از رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی پرداخت و اظهار داشت: این گام خیانت نظام‌های حاکم است، اما ملت‌ها هنوز امیدوار هستند.

وی افزود: عادی سازی روابط امارات، بحرین، سودان و در پس آنان عربستان سعودی بخشی از توطئه بین‌المللی برای تسلط بر کشور‌ها و ثروت‌های ما و سلب قدس و فلسطین است و عوامل عادی سازی ابتدا پنهانی عمل می‌کردند، اما انحرافات حاکمان این کشور‌ها روشن شد تا گام بزرگی در مسیر سرنگونی خود بردارند.

شیخ نعیم قاسم مقاومت را راه برادری و پیروزی برشمرد و گفت: مقاومت اراده ما در رویارویی با چالش‌ها را تقویت کرد و توان نیرو‌های انحرافی برای تاثیرگذاری بر نسل‌های امروزی را سلب کرد.

وی تاکید کرد: ادامه مقاومت و پیروزی آن تنها راه حل برای حمایت از انواع مقاومت است تا چشم ما همیشه به سمت فلسطین و جهاد ملت آن در رویارویی با اشغال باشد.

شیخ نعیم قاسم با تاکید بر وحدت در جهان اسلام تصریح کرد: وحدت موجب نزدیک شدن علمای اهل تسنن و شیعه و حمایت از مقاومت فلسطین شد و محور مقاومت را گرد آورد و دروغین بودن طرح تکفیری‌ها را برملا کرد و موجب اهتزاز پرچم کمال اسلام شد.

وی بر لزوم تقویت وحدت و محور قرار دادن آن در تربیت نسل‌های کنونی و بهره گرفتن از نتایج آن به منظور تحقق استقلال و مقاومت در برابر ظلم و ستم و تربیت نسلی صالح تاکید کرد.

شیخ نعیم قاسم در پایان ویروس کرونا را یک بیماری جهانی خواند که بر تمام مردم اثر گذاشته و آن را آزمونی دانست که وظیفه ما تسلیم نشدن در برابر آن و پایبندی به اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از شیوع آن است و گفت نباید از بیماری روح غافل شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا